
Puck: counteri și build în Dota 2
Puck în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Puck
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
Cizme
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 4 minNull Talisman
- 14 minWitch Blade
- 19 minBlink Dagger
- 24 minEul's Scepter of Divinity
- 28 minParasma
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- -30 s de repaus pentru Dream Coil 48 %+350 rază/distanță maximă pentru Waning Rift 52 %25
- -2.5 s de repaus pentru Waning Rift 75 %+200 daune inițiale/de întrerupere pentru Dream Coil 25 %20
- +2% refacere de viață și mana pentru Puckish 3 %+60 daune pentru Waning Rift 97 %15
- +35 daune pentru Illusory Orb 80 %+1.25 s de amuțire pentru Waning Rift 20 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Illusory Orb
- niv. 10Waning Rift
- niv. 15Phase Shift
- Poziția 2: Mid Lane98 %
Puternici împotriva lui Puck
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,3% | 60,8 % | 130 | |
| +6,6% | 58,1 % | 480 | |
| +6,4% | 62,8 % | 191 | |
| +6,3% | 61,2 % | 376 | |
| +6,2% | 57,6 % | 92 | |
| +4,9% | 59,4 % | 909 | |
| +4,8% | 55,6 % | 54 | |
| +4,6% | 56,6 % | 99 | |
| +4,2% | 60,5 % | 124 | |
| +4,1% | 52,3 % | 486 | |
| +4,0% | 56,8 % | 403 | |
| +3,9% | 60,2 % | 191 |
Puck e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 52,0 % | 298 | |
| +5,1% | 57,0 % | 748 | |
| +4,7% | 50,3 % | 873 | |
| +4,2% | 53,0 % | 202 | |
| +4,1% | 55,1 % | 421 | |
| +3,9% | 52,8 % | 771 | |
| +3,3% | 54,0 % | 374 | |
| +2,8% | 51,3 % | 638 | |
| +2,8% | 54,0 % | 415 | |
| +2,8% | 56,1 % | 189 | |
| +2,7% | 48,3 % | 739 | |
| +2,5% | 55,1 % | 321 |
Cu cine este Puck mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 56,4 % | 443 | |
| +5,3% | 52,4 % | 124 | |
| +4,5% | 56,4 % | 218 | |
| +3,9% | 53,7 % | 285 | |
| +3,8% | 50,4 % | 137 | |
| +2,7% | 55,7 % | 79 | |
| +2,6% | 51,8 % | 987 | |
| +2,6% | 54,7 % | 579 | |
| +2,5% | 52,9 % | 633 | |
| +2,5% | 52,8 % | 199 | |
| +2,4% | 51,3 % | 409 | |
| +2,0% | 53,7 % | 1.090 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











