
Puck: counteri și build în Dota 2
Puck în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Puck
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
Cizme
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 4 minNull Talisman
- 14 minWitch Blade
- 19 minBlink Dagger
- 24 minEul's Scepter of Divinity
- 28 minParasma
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- -30 s de repaus pentru Dream Coil 48 %+350 rază/distanță maximă pentru Waning Rift 52 %25
- -2.5 s de repaus pentru Waning Rift 75 %+200 daune inițiale/de întrerupere pentru Dream Coil 25 %20
- +2% refacere de viață și mana pentru Puckish 3 %+60 daune pentru Waning Rift 97 %15
- +35 daune pentru Illusory Orb 80 %+1.25 s de amuțire pentru Waning Rift 20 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Illusory Orb
- niv. 10Waning Rift
- niv. 15Phase Shift
- Poziția 2: Mid Lane96 %
Puternici împotriva lui Puck
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 57,7 % | 362 | |
| +4,8% | 57,9 % | 401 | |
| +4,6% | 55,7 % | 291 | |
| +4,6% | 51,9 % | 543 | |
| +4,3% | 60,7 % | 1.630 | |
| +4,1% | 57,1 % | 140 | |
| +4,0% | 59,7 % | 935 | |
| +3,9% | 56,2 % | 740 | |
| +3,6% | 59,3 % | 1.396 | |
| +3,4% | 56,7 % | 577 | |
| +3,3% | 63,6 % | 162 | |
| +3,1% | 58,4 % | 281 |
Puck e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 53,2 % | 346 | |
| +5,2% | 50,9 % | 3.452 | |
| +4,4% | 54,5 % | 664 | |
| +4,3% | 47,5 % | 1.524 | |
| +3,6% | 50,9 % | 959 | |
| +3,4% | 52,7 % | 419 | |
| +3,2% | 50,7 % | 227 | |
| +3,1% | 50,1 % | 1.653 | |
| +2,9% | 48,9 % | 704 | |
| +2,7% | 46,7 % | 1.552 | |
| +2,6% | 48,3 % | 1.811 | |
| +2,4% | 48,0 % | 1.862 |
Cu cine este Puck mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 45,9 % | 172 | |
| +3,7% | 51,9 % | 867 | |
| +3,2% | 50,5 % | 651 | |
| +3,1% | 50,2 % | 466 | |
| +3,0% | 54,1 % | 390 | |
| +3,0% | 51,1 % | 1.442 | |
| +2,9% | 51,7 % | 387 | |
| +2,9% | 50,3 % | 660 | |
| +2,5% | 45,0 % | 260 | |
| +2,4% | 52,2 % | 232 | |
| +2,3% | 52,9 % | 855 | |
| +2,3% | 47,0 % | 770 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











