
Pugna: counteri și build în Dota 2
Pugna în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pugna
Start
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minNull Talisman
- 5 minRing of Basilius
- 19 minGlimmer Cape
- 20 minAether Lens
Talente
- +200 daune pentru Nether Blast 47 %+1.9 daune per mana pentru Nether Ward 53 %25
- +15% vindecare pentru Life Drain 65 %+1.5 s durată pentru Decrepify 35 %20
- -1 s de repaus pentru Nether Blast 36 %+2 viață pentru Nether Ward 65 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Nether Blast
- niv. 10Nether Ward
- niv. 15Decrepify
- Poziția 4: Support43 %
- Poziția 5: Hard Support39 %
- Poziția 2: Mid Lane16 %
Puternici împotriva lui Pugna
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 48,8 % | 1.479 | |
| +4,3% | 53,0 % | 6.284 | |
| +3,5% | 54,3 % | 352 | |
| +3,4% | 50,5 % | 610 | |
| +3,1% | 53,5 % | 3.864 | |
| +3,1% | 51,8 % | 1.356 | |
| +2,8% | 54,1 % | 3.448 | |
| +2,6% | 49,9 % | 1.552 | |
| +2,6% | 52,9 % | 1.493 | |
| +2,6% | 46,8 % | 654 | |
| +2,5% | 50,0 % | 2.484 | |
| +2,5% | 51,7 % | 11.524 |
Pugna e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 54,7 % | 6.650 | |
| +3,6% | 58,7 % | 1.763 | |
| +3,6% | 52,6 % | 994 | |
| +3,4% | 55,1 % | 2.578 | |
| +3,0% | 52,8 % | 6.293 | |
| +2,6% | 54,5 % | 2.132 | |
| +2,5% | 56,9 % | 1.130 | |
| +2,5% | 59,9 % | 314 | |
| +2,3% | 54,1 % | 3.038 | |
| +2,3% | 54,3 % | 1.823 | |
| +2,3% | 54,7 % | 5.228 | |
| +2,2% | 47,4 % | 599 |
Cu cine este Pugna mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 55,6 % | 2.237 | |
| +2,7% | 52,8 % | 3.829 | |
| +2,6% | 53,1 % | 1.813 | |
| +2,6% | 48,1 % | 1.695 | |
| +2,1% | 49,7 % | 1.735 | |
| +2,0% | 50,7 % | 1.595 | |
| +1,7% | 50,7 % | 2.998 | |
| +1,6% | 49,7 % | 1.931 | |
| +1,6% | 55,8 % | 5.514 | |
| +1,4% | 53,2 % | 9.182 | |
| +1,4% | 58,6 % | 522 | |
| +1,4% | 50,0 % | 946 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











