
Spirit Breaker: counteri și build în Dota 2
Spirit Breaker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Spirit Breaker
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Boots of Speed
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Wind Lace
Cizme
- 11 minPhase Boots
- 14 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 5 minMagic Wand
- 5 minWind Lace
- 7 minUrn of Shadows
- 15 minDrum of Endurance
- 23 minShadow Blade
- 29 minYasha
- 33 minYasha and Kaya
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +20% daune pentru Greater Bash 48 %-4 s de repaus pentru Charge of Darkness 52 %25
- +8%/+2% viteză de mișcare bonus pentru Empowering Haste 0 %Bulldoze oferă o barieră de 375 puncte împotriva tuturor tipurilor de daune 100 %20
- -3 s de repaus pentru Bulldoze 100 %+60 viteză bonus pentru Charge of Darkness 0 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Greater Bash
- niv. 9Charge of Darkness
- niv. 15Bulldoze
- Poziția 4: Support63 %
- Poziția 3: Off Lane17 %
- Poziția 5: Hard Support16 %
Puternici împotriva lui Spirit Breaker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 49,8 % | 14.952 | |
| +2,8% | 45,1 % | 8.444 | |
| +2,6% | 49,2 % | 14.392 | |
| +2,4% | 53,1 % | 19.636 | |
| +2,0% | 47,5 % | 5.708 | |
| +1,9% | 47,4 % | 8.091 | |
| +1,8% | 50,7 % | 29.609 | |
| +1,8% | 50,3 % | 15.479 | |
| +1,8% | 48,5 % | 6.133 | |
| +1,8% | 48,4 % | 2.492 | |
| +1,7% | 49,1 % | 13.328 | |
| +1,6% | 47,4 % | 11.585 |
Spirit Breaker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 55,9 % | 2.386 | |
| +3,0% | 55,0 % | 6.811 | |
| +2,4% | 52,5 % | 11.809 | |
| +2,1% | 54,4 % | 1.792 | |
| +1,9% | 52,2 % | 26.057 | |
| +1,8% | 50,9 % | 24.903 | |
| +1,6% | 51,2 % | 6.135 | |
| +1,4% | 54,2 % | 29.969 | |
| +1,4% | 57,7 % | 2.941 | |
| +1,4% | 49,7 % | 6.853 | |
| +1,3% | 50,6 % | 32.965 | |
| +1,3% | 51,8 % | 6.872 |
Cu cine este Spirit Breaker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,5% | 55,6 % | 20.741 | |
| +2,5% | 55,5 % | 2.797 | |
| +2,1% | 50,2 % | 6.578 | |
| +1,9% | 53,1 % | 11.068 | |
| +1,8% | 54,2 % | 25.219 | |
| +1,7% | 51,3 % | 4.029 | |
| +1,6% | 52,3 % | 8.582 | |
| +1,6% | 56,8 % | 7.479 | |
| +1,5% | 46,0 % | 18.042 | |
| +1,5% | 52,7 % | 5.935 | |
| +1,4% | 54,7 % | 11.756 | |
| +1,4% | 50,4 % | 7.480 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











