
Ember Spirit: counteri și build în Dota 2
Ember Spirit în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ember Spirit
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Quelling Blade
- Observer Ward
Cizme
- 10 minPhase Boots
- 31 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minUrn of Shadows
- 13 minSpirit Vessel
- 18 minMage Slayer
- 19 minKaya
- 29 minKaya and Sange
- 30 minBlack King Bar
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- 2 încărcături pentru Sleight of Fist 74 %-12 s pentru refacerea încărcăturii de Remnant 27 %25
- +50 daune împotriva eroilor pentru Sleight of Fist 80 %+50 daune pentru Searing Chains 21 %20
- +100% daune pe secundă pentru Flame Guard 89 %+0.8 s durată pentru Searing Chains 11 %15
- +12 daune 11 %+165 barieră pentru Flame Guard 89 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Flame Guard
- niv. 12Searing Chains
- niv. 13Sleight of Fist
- Poziția 2: Mid Lane95 %
Puternici împotriva lui Ember Spirit
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,9% | 57,9 % | 2.418 | |
| +6,9% | 60,0 % | 1.720 | |
| +5,9% | 55,7 % | 11.908 | |
| +5,1% | 51,8 % | 2.612 | |
| +3,4% | 52,6 % | 4.747 | |
| +3,4% | 50,0 % | 4.323 | |
| +3,2% | 53,0 % | 794 | |
| +3,0% | 52,3 % | 1.175 | |
| +2,8% | 55,1 % | 9.937 | |
| +2,6% | 57,1 % | 8.985 | |
| +2,6% | 51,2 % | 3.375 | |
| +2,5% | 52,6 % | 2.040 |
Ember Spirit e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 55,5 % | 3.241 | |
| +3,3% | 50,2 % | 7.068 | |
| +3,0% | 48,9 % | 9.655 | |
| +2,6% | 55,5 % | 3.613 | |
| +2,3% | 51,7 % | 4.860 | |
| +2,2% | 57,5 % | 532 | |
| +2,2% | 55,0 % | 2.692 | |
| +2,1% | 54,2 % | 7.444 | |
| +2,1% | 51,8 % | 2.322 | |
| +2,0% | 45,1 % | 1.109 | |
| +1,9% | 52,3 % | 8.790 | |
| +1,8% | 48,2 % | 1.653 |
Cu cine este Ember Spirit mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 51,1 % | 1.330 | |
| +2,2% | 47,0 % | 1.265 | |
| +2,2% | 50,8 % | 1.789 | |
| +2,2% | 50,9 % | 803 | |
| +1,8% | 50,4 % | 1.601 | |
| +1,8% | 50,4 % | 4.341 | |
| +1,7% | 49,9 % | 781 | |
| +1,7% | 49,8 % | 5.825 | |
| +1,6% | 53,6 % | 5.708 | |
| +1,5% | 46,6 % | 2.502 | |
| +1,5% | 48,1 % | 2.984 | |
| +1,5% | 47,8 % | 9.131 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











