
Magnus: counteri și build în Dota 2
Magnus în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Magnus
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPower Treads
- 9 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 1 minBracer
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 11 minBlink Dagger
- 16 minKaya
- 20 minYasha and Kaya
- 25 minBlack King Bar
- 26 minAghanim's Scepter
Talente
- Shockwave revine la Magnus 39 %+0.8 s de năucire pentru Reverse Polarity 61 %25
- +125 daune pentru Shockwave 59 %+15% daune per distanță parcursă pentru Skewer 41 %20
- +14 puncte pentru toate atributele per erou lovit cu Reverse Polarity 39 %-5 s de repaus pentru Skewer 61 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Shockwave
- niv. 10Skewer
- niv. 15Empower
- Poziția 3: Off Lane50 %
- Poziția 2: Mid Lane19 %
- Poziția 4: Support17 %
- Poziția 5: Hard Support11 %
Puternici împotriva lui Magnus
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,7% | 55,0 % | 2.901 | |
| +2,1% | 52,1 % | 8.360 | |
| +2,0% | 54,8 % | 4.219 | |
| +1,9% | 52,3 % | 8.790 | |
| +1,9% | 53,5 % | 18.827 | |
| +1,7% | 49,1 % | 5.705 | |
| +1,6% | 50,2 % | 5.457 | |
| +1,5% | 46,6 % | 828 | |
| +1,5% | 54,8 % | 945 | |
| +1,4% | 52,9 % | 9.888 | |
| +1,4% | 49,9 % | 5.149 | |
| +1,3% | 51,9 % | 5.437 |
Magnus e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,6% | 51,6 % | 4.545 | |
| +2,3% | 50,8 % | 6.802 | |
| +2,2% | 55,4 % | 1.987 | |
| +2,0% | 51,4 % | 4.886 | |
| +2,0% | 44,7 % | 1.556 | |
| +1,9% | 54,9 % | 5.573 | |
| +1,9% | 50,1 % | 30.688 | |
| +1,8% | 53,0 % | 6.747 | |
| +1,8% | 47,3 % | 14.368 | |
| +1,6% | 50,3 % | 13.117 | |
| +1,4% | 50,3 % | 5.486 | |
| +1,4% | 48,9 % | 4.483 |
Cu cine este Magnus mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 57,4 % | 1.163 | |
| +3,4% | 51,7 % | 2.671 | |
| +2,9% | 54,2 % | 23.122 | |
| +2,8% | 54,4 % | 1.965 | |
| +2,8% | 49,4 % | 2.083 | |
| +2,7% | 52,8 % | 3.845 | |
| +2,3% | 53,4 % | 2.512 | |
| +2,3% | 48,9 % | 2.593 | |
| +2,2% | 52,2 % | 1.380 | |
| +2,2% | 49,4 % | 3.132 | |
| +2,2% | 52,6 % | 2.247 | |
| +1,9% | 56,7 % | 1.405 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











