
Pudge: counteri și build în Dota 2
Pudge în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pudge
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Wind Lace
- Sentry Ward
Cizme
- 7 minTranquil Boots
- 12 minPhase Boots
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 4 minBracer
- 4 minWind Lace
- 5 minMagic Wand
- 8 minUrn of Shadows
- 8 minInfused Raindrops
- 18 minBlink Dagger
- 22 minAether Lens
- 25 minBlade Mail
- 25 minGlimmer Cape
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- 1.5x daune/vindecare pentru Dismember 51 %1.5x bonusuri pentru Flesh Heap și Meat Shield 49 %25
- +0.75 s durată pentru Dismember 53 %-4 s de repaus pentru Meat Hook 47 %20
- +8% furt de viață pentru vrăji 34 %+150 daune pentru Meat Hook 66 %15
- +5 armură 59 %+10% încetinire pentru Rot 41 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Rot
- niv. 10Meat Hook
- niv. 15Meat Shield
- Poziția 4: Support35 %
- Poziția 5: Hard Support28 %
- Poziția 3: Off Lane22 %
- Poziția 2: Mid Lane13 %
Puternici împotriva lui Pudge
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,4% | 48,2 % | 9.193 | |
| +2,2% | 50,4 % | 20.826 | |
| +2,0% | 50,3 % | 19.052 | |
| +1,9% | 48,7 % | 8.965 | |
| +1,9% | 53,2 % | 21.897 | |
| +1,9% | 50,1 % | 30.688 | |
| +1,9% | 50,1 % | 15.236 | |
| +1,8% | 48,6 % | 14.800 | |
| +1,8% | 51,0 % | 11.815 | |
| +1,8% | 48,4 % | 13.846 | |
| +1,7% | 53,5 % | 31.697 | |
| +1,6% | 53,3 % | 7.022 |
Pudge e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,9% | 52,2 % | 33.567 | |
| +2,5% | 51,7 % | 11.524 | |
| +2,3% | 53,8 % | 51.395 | |
| +2,2% | 52,1 % | 12.153 | |
| +2,0% | 54,2 % | 21.536 | |
| +1,9% | 52,3 % | 51.321 | |
| +1,8% | 51,7 % | 46.202 | |
| +1,8% | 50,9 % | 44.637 | |
| +1,8% | 53,8 % | 9.933 | |
| +1,6% | 53,2 % | 3.267 | |
| +1,6% | 54,4 % | 7.706 | |
| +1,6% | 49,5 % | 40.675 |
Cu cine este Pudge mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,8% | 49,6 % | 756 | |
| +2,8% | 52,8 % | 7.959 | |
| +2,1% | 48,5 % | 29.175 | |
| +2,0% | 50,4 % | 6.974 | |
| +1,8% | 54,2 % | 16.006 | |
| +1,8% | 51,4 % | 50.369 | |
| +1,6% | 50,6 % | 17.946 | |
| +1,6% | 52,3 % | 24.620 | |
| +1,5% | 53,6 % | 7.882 | |
| +1,4% | 49,6 % | 13.767 | |
| +1,4% | 53,1 % | 16.467 | |
| +1,4% | 53,2 % | 9.234 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











