
Silencer: counteri și build în Dota 2
Silencer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Silencer
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 14 minPower Treads
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 7 minRing of Basilius
- 21 minForce Staff
- 22 minGlimmer Cape
- 30 minDragon Lance
- 32 minAghanim's Scepter
Talente
- +30% daune pentru Glaives of Wisdom 100 %+2 s durată pentru Global Silence 0 %25
- +40 s durată furt de inteligență pentru Glaives of Wisdom 31 %250 zonă de efect pentru Last Word 69 %20
- -15 s de repaus pentru Global Silence 80 %+2s/+1 s durată efect de bază/penalizare pentru Arcane Curse 20 %15
- +25 viteză de atac 100 %+7% daune țintă amuțită pentru Suffer In Silence 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Arcane Curse
- niv. 10Last Word
- niv. 15Glaives of Wisdom
- Poziția 5: Hard Support43 %
- Poziția 4: Support41 %
- Poziția 2: Mid Lane13 %
Puternici împotriva lui Silencer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 56,2 % | 1.683 | |
| +3,8% | 56,8 % | 14.179 | |
| +3,6% | 52,4 % | 1.287 | |
| +3,0% | 56,3 % | 4.172 | |
| +2,9% | 48,2 % | 1.766 | |
| +2,5% | 53,9 % | 3.218 | |
| +2,3% | 51,0 % | 15.045 | |
| +2,1% | 54,1 % | 12.176 | |
| +1,9% | 51,2 % | 8.980 | |
| +1,8% | 56,7 % | 15.866 | |
| +1,8% | 51,9 % | 8.525 | |
| +1,7% | 50,8 % | 4.486 |
Silencer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 60,6 % | 710 | |
| +4,0% | 54,9 % | 3.246 | |
| +3,4% | 57,4 % | 4.054 | |
| +3,1% | 50,9 % | 8.869 | |
| +3,0% | 48,3 % | 1.411 | |
| +2,7% | 50,1 % | 1.941 | |
| +2,4% | 53,8 % | 6.297 | |
| +2,4% | 51,0 % | 4.658 | |
| +2,2% | 54,6 % | 3.932 | |
| +1,9% | 54,8 % | 3.273 | |
| +1,9% | 51,4 % | 17.352 | |
| +1,8% | 50,3 % | 11.796 |
Cu cine este Silencer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +1,8% | 54,6 % | 15.591 | |
| +1,7% | 57,9 % | 1.368 | |
| +1,6% | 52,3 % | 24.508 | |
| +1,5% | 49,1 % | 2.279 | |
| +1,5% | 52,9 % | 14.053 | |
| +1,4% | 50,4 % | 18.465 | |
| +1,4% | 50,4 % | 9.455 | |
| +1,3% | 50,4 % | 14.391 | |
| +1,2% | 50,8 % | 2.704 | |
| +1,2% | 52,9 % | 3.183 | |
| +1,1% | 52,8 % | 10.382 | |
| +1,1% | 50,7 % | 3.807 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











