
Lone Druid: counteri și build în Dota 2
Lone Druid în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Lone Druid
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Orb of Blight
- Quelling Blade
Cizme
- 6 minPower Treads
- 9 minPhase Boots
- 49 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 12 minMaelstrom
- 17 minMjollnir
- 23 minAghanim's Scepter
- 30 minSilver Edge
- 35 minBlack King Bar
Talente
- +150 rază pentru Savage Roar 23 %+55 viteză de atac 77 %20
- -4 s de repaus pentru Savage Roar 74 %+12 agilitate 26 %15
- +5 s durată pentru True Form 21 %+20 DPS pentru înrădăcinarea de la Entangle 79 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Spirit Link
- niv. 9Entangle
- niv. 16Savage Roar
- Poziția 1: Safe Lane68 %
- Poziția 2: Mid Lane22 %
Puternici împotriva lui Lone Druid
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 54,7 % | 2.075 | |
| +4,0% | 52,3 % | 1.848 | |
| +4,0% | 50,8 % | 1.615 | |
| +3,7% | 47,5 % | 2.827 | |
| +3,7% | 55,4 % | 1.240 | |
| +3,6% | 59,0 % | 519 | |
| +3,0% | 54,8 % | 597 | |
| +2,7% | 55,7 % | 3.065 | |
| +2,6% | 52,8 % | 1.993 | |
| +2,6% | 51,6 % | 465 | |
| +2,5% | 51,1 % | 1.726 | |
| +2,5% | 55,4 % | 3.011 |
Lone Druid e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 56,0 % | 2.005 | |
| +4,0% | 53,4 % | 3.801 | |
| +3,8% | 51,5 % | 2.429 | |
| +3,7% | 53,2 % | 1.392 | |
| +3,7% | 55,0 % | 2.404 | |
| +3,6% | 53,6 % | 1.714 | |
| +3,5% | 49,4 % | 1.643 | |
| +2,7% | 49,8 % | 757 | |
| +2,5% | 49,3 % | 2.138 | |
| +2,5% | 52,6 % | 1.292 | |
| +2,5% | 51,8 % | 5.835 | |
| +2,5% | 50,7 % | 2.125 |
Cu cine este Lone Druid mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,3% | 54,9 % | 979 | |
| +3,0% | 53,9 % | 3.700 | |
| +2,8% | 53,4 % | 754 | |
| +2,7% | 51,3 % | 2.118 | |
| +2,4% | 49,1 % | 568 | |
| +2,4% | 49,0 % | 3.747 | |
| +2,4% | 51,3 % | 914 | |
| +2,2% | 47,4 % | 726 | |
| +2,2% | 50,7 % | 1.834 | |
| +2,2% | 50,8 % | 1.777 | |
| +2,1% | 48,5 % | 854 | |
| +2,0% | 48,8 % | 842 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











