
Nature's Prophet: counteri și build în Dota 2
Nature's Prophet în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Nature's Prophet
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Wand
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 12 minMaelstrom
- 17 minMjollnir
- 22 minHurricane Pike
- 27 minBlack King Bar
- 28 minCrystalys
- 32 minDaedalus
- 36 minSatanic
Talente
- Cooldown eliminat pentru Teleportation 80 %3x viață/daune pentru Treant 20 %25
- -20 s de repaus pentru Wrath of Nature 80 %+240 daune pentru Sprout 20 %20
- +50 viteză de mișcare pentru Treant 55 %Barieră de 100 viață pentru Teleportation 45 %15
- -10 s de repaus pentru Nature's Call 47 %+25 daune de bază pentru Wrath of Nature 53 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Nature's Call
- niv. 10Teleportation
- niv. 15Sprout
- Poziția 1: Safe Lane30 %
- Poziția 4: Support28 %
- Poziția 2: Mid Lane23 %
- Poziția 5: Hard Support13 %
Puternici împotriva lui Nature's Prophet
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 59,5 % | 2.760 | |
| +2,9% | 55,0 % | 3.248 | |
| +2,7% | 60,7 % | 13.177 | |
| +2,6% | 65,5 % | 1.395 | |
| +2,5% | 61,7 % | 9.224 | |
| +2,2% | 54,7 % | 2.183 | |
| +2,1% | 60,1 % | 1.596 | |
| +1,9% | 54,9 % | 4.346 | |
| +1,9% | 55,4 % | 5.670 | |
| +1,9% | 60,9 % | 10.360 | |
| +1,8% | 55,0 % | 2.828 | |
| +1,7% | 58,3 % | 3.568 |
Nature's Prophet e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 47,5 % | 2.827 | |
| +3,5% | 44,5 % | 2.725 | |
| +3,2% | 48,5 % | 5.275 | |
| +3,0% | 50,4 % | 3.477 | |
| +2,6% | 44,2 % | 13.493 | |
| +2,3% | 45,4 % | 3.080 | |
| +2,1% | 45,0 % | 8.457 | |
| +1,9% | 41,5 % | 11.190 | |
| +1,9% | 43,5 % | 3.170 | |
| +1,8% | 42,4 % | 10.474 | |
| +1,7% | 46,5 % | 7.492 | |
| +1,7% | 46,6 % | 17.208 |
Cu cine este Nature's Prophet mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,7% | 47,6 % | 2.602 | |
| +2,7% | 44,1 % | 4.420 | |
| +2,6% | 42,9 % | 2.473 | |
| +2,0% | 41,0 % | 1.479 | |
| +2,0% | 47,5 % | 7.690 | |
| +1,6% | 44,9 % | 3.320 | |
| +1,5% | 46,6 % | 12.197 | |
| +1,5% | 38,8 % | 490 | |
| +1,5% | 45,8 % | 13.466 | |
| +1,4% | 44,3 % | 1.099 | |
| +1,3% | 42,0 % | 3.785 | |
| +1,2% | 38,8 % | 3.683 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











