
Nature's Prophet: counteri și build în Dota 2
Nature's Prophet în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Nature's Prophet
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Wand
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 12 minMaelstrom
- 17 minMjollnir
- 22 minHurricane Pike
- 27 minBlack King Bar
- 28 minCrystalys
- 32 minDaedalus
- 36 minSatanic
Talente
- Cooldown eliminat pentru Teleportation 80 %3x viață/daune pentru Treant 20 %25
- -20 s de repaus pentru Wrath of Nature 80 %+240 daune pentru Sprout 20 %20
- +50 viteză de mișcare pentru Treant 55 %Barieră de 100 viață pentru Teleportation 45 %15
- -10 s de repaus pentru Nature's Call 47 %+25 daune de bază pentru Wrath of Nature 53 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Nature's Call
- niv. 10Teleportation
- niv. 15Sprout
- Poziția 4: Support32 %
- Poziția 2: Mid Lane24 %
- Poziția 1: Safe Lane23 %
- Poziția 5: Hard Support15 %
Puternici împotriva lui Nature's Prophet
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 57,5 % | 1.027 | |
| +3,2% | 59,9 % | 965 | |
| +3,1% | 56,7 % | 231 | |
| +2,9% | 59,3 % | 1.522 | |
| +2,7% | 61,9 % | 5.616 | |
| +2,6% | 65,3 % | 525 | |
| +2,4% | 56,7 % | 1.745 | |
| +2,3% | 60,8 % | 1.475 | |
| +2,3% | 56,1 % | 533 | |
| +2,1% | 59,1 % | 467 | |
| +2,1% | 61,9 % | 2.897 | |
| +1,8% | 60,6 % | 1.730 |
Nature's Prophet e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 48,3 % | 1.030 | |
| +4,4% | 45,2 % | 1.109 | |
| +3,1% | 44,0 % | 4.677 | |
| +2,6% | 45,6 % | 980 | |
| +2,4% | 46,4 % | 1.390 | |
| +2,1% | 46,8 % | 2.914 | |
| +2,0% | 50,1 % | 559 | |
| +2,0% | 45,1 % | 6.056 | |
| +2,0% | 46,9 % | 768 | |
| +2,0% | 45,3 % | 1.234 | |
| +1,8% | 48,8 % | 1.227 | |
| +1,8% | 45,1 % | 268 |
Cu cine este Nature's Prophet mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 45,8 % | 896 | |
| +3,6% | 43,3 % | 1.172 | |
| +3,1% | 42,0 % | 1.013 | |
| +2,5% | 47,4 % | 3.275 | |
| +2,3% | 44,6 % | 960 | |
| +2,2% | 46,7 % | 1.005 | |
| +2,1% | 46,3 % | 4.669 | |
| +2,0% | 46,3 % | 1.805 | |
| +2,0% | 43,4 % | 1.183 | |
| +1,7% | 42,1 % | 1.075 | |
| +1,6% | 40,6 % | 1.272 | |
| +1,4% | 37,9 % | 1.215 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











