
Chaos Knight: counteri și build în Dota 2
Chaos Knight în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Chaos Knight
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 13 minArmlet of Mordiggian
- 17 minEcho Sabre
- 19 minBlink Dagger
- 23 minYasha
- 27 minManta Style
Talente
- +10% șansă de declanșare pentru Chaos Strike 54 %-125% daune încasate pentru iluziile Phantasm 46 %25
- +0.6 s durată minimă/maximă pentru Chaos Bolt 28 %Reality Rift ignoră imunitatea la vrăji 72 %20
- +30% furt de viață pentru Chaos Strike 64 %+225 distanță de tragere pentru Reality Rift 36 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Chaos Strike
- niv. 10Reality Rift
- niv. 15Chaos Bolt
- Poziția 3: Off Lane74 %
- Poziția 1: Safe Lane19 %
Puternici împotriva lui Chaos Knight
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,1% | 56,0 % | 709 | |
| +5,0% | 49,4 % | 731 | |
| +5,0% | 57,1 % | 6.425 | |
| +4,4% | 49,5 % | 2.047 | |
| +4,4% | 51,8 % | 1.807 | |
| +4,3% | 50,9 % | 3.193 | |
| +3,9% | 54,9 % | 377 | |
| +3,5% | 53,9 % | 1.990 | |
| +3,3% | 52,2 % | 5.479 | |
| +3,3% | 51,7 % | 470 | |
| +3,2% | 54,9 % | 844 | |
| +3,0% | 48,2 % | 1.340 |
Chaos Knight e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 60,5 % | 1.599 | |
| +5,2% | 55,6 % | 1.992 | |
| +3,7% | 56,5 % | 3.737 | |
| +3,7% | 55,4 % | 1.240 | |
| +3,7% | 56,7 % | 4.021 | |
| +3,5% | 51,0 % | 4.983 | |
| +3,4% | 55,5 % | 3.232 | |
| +3,3% | 52,7 % | 3.343 | |
| +3,0% | 55,4 % | 2.600 | |
| +2,8% | 54,7 % | 1.383 | |
| +2,8% | 51,7 % | 1.441 | |
| +2,7% | 49,0 % | 628 |
Cu cine este Chaos Knight mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 54,2 % | 899 | |
| +4,2% | 52,7 % | 550 | |
| +4,1% | 47,9 % | 4.333 | |
| +4,1% | 52,9 % | 1.111 | |
| +3,6% | 50,1 % | 1.354 | |
| +3,3% | 50,2 % | 1.018 | |
| +3,2% | 53,8 % | 1.118 | |
| +3,2% | 53,2 % | 945 | |
| +2,9% | 56,3 % | 942 | |
| +2,8% | 49,8 % | 1.838 | |
| +2,2% | 52,3 % | 499 | |
| +2,0% | 50,6 % | 836 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











