
Troll Warlord: counteri și build în Dota 2
Troll Warlord în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Troll Warlord
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 8 minPower Treads
- 9 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 11 minPerseverance
- 15 minBattle Fury
- 21 minSange and Yasha
- 27 minBlack King Bar
- 30 minSkull Basher
Talente
- Whirling Axes ignoră imunitatea la magie 12 %Battle Trance aplică un descântec puternic 88 %25
- Aliații primesc viteza de atac de la Battle Trance 36 %+160 daune pentru Whirling Axes 64 %20
- +4 viteză de atac pentru Fervor 61 %+1 s durată pentru Battle Trance 39 %15
- +2.5 s de efect negativ pentru Whirling Axes 20 %+20 viteză de mișcare pentru Berserker's Rage 81 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Whirling Axes (distanță)
- niv. 10Fervor
- niv. 14Berserker's Rage
- Poziția 1: Safe Lane81 %
Puternici împotriva lui Troll Warlord
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 51,2 % | 989 | |
| +4,5% | 51,8 % | 1.159 | |
| +4,2% | 53,4 % | 2.486 | |
| +3,7% | 48,7 % | 707 | |
| +3,6% | 52,6 % | 994 | |
| +3,5% | 50,7 % | 692 | |
| +3,5% | 50,0 % | 1.078 | |
| +3,4% | 49,0 % | 1.240 | |
| +3,2% | 52,6 % | 673 | |
| +2,8% | 46,3 % | 2.214 | |
| +2,8% | 49,4 % | 3.361 | |
| +2,8% | 54,1 % | 2.804 |
Troll Warlord e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,8% | 54,0 % | 383 | |
| +6,9% | 60,0 % | 1.720 | |
| +5,9% | 56,5 % | 2.197 | |
| +4,5% | 56,8 % | 3.502 | |
| +4,5% | 54,0 % | 474 | |
| +3,8% | 56,3 % | 1.207 | |
| +3,7% | 56,5 % | 324 | |
| +3,7% | 56,0 % | 995 | |
| +3,6% | 55,3 % | 1.162 | |
| +3,6% | 53,0 % | 2.122 | |
| +3,0% | 58,4 % | 663 | |
| +2,9% | 56,2 % | 1.960 |
Cu cine este Troll Warlord mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 58,8 % | 959 | |
| +3,6% | 57,0 % | 941 | |
| +3,5% | 51,2 % | 410 | |
| +3,4% | 53,5 % | 955 | |
| +2,2% | 48,7 % | 820 | |
| +2,2% | 51,4 % | 706 | |
| +2,0% | 51,7 % | 1.031 | |
| +2,0% | 53,1 % | 2.513 | |
| +2,0% | 53,6 % | 970 | |
| +2,0% | 53,1 % | 1.645 | |
| +1,9% | 53,1 % | 1.105 | |
| +1,8% | 55,2 % | 431 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











