
Medusa: counteri și build în Dota 2
Medusa în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Medusa
Start
- Iron Branch
- Magic Wand
- Enchanted Mango
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minNull Talisman
- 2 minMagic Wand
- 4 minFalcon Blade
- 12 minYasha
- 17 minManta Style
- 25 minButterfly
- 32 minEye of Skadi
- 34 minCrystalys
Talente
- +2.5 s durată pentru Stone Gaze 16 %+40 inteligență 84 %25
- +40% daune/câștig de mana pentru Mystic Snake 11 %+12% daune cauzate pentru Split Shot 89 %20
- +1 grup pentru Gorgon's Grasp 0 %-4 s de repaus pentru Mystic Snake 100 %15
- +20% rază pentru Gorgon's Grasp 17 %+12% daune fizice bonus pentru Stone Gaze 83 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Mystic Snake
- niv. 9Split Shot
- niv. 15Gorgon's Grasp
- Poziția 1: Safe Lane80 %
- Poziția 2: Mid Lane14 %
Puternici împotriva lui Medusa
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +11,4% | 61,9 % | 4.624 | |
| +8,4% | 56,4 % | 670 | |
| +7,3% | 60,5 % | 1.848 | |
| +6,6% | 52,9 % | 1.337 | |
| +5,9% | 55,9 % | 1.091 | |
| +5,9% | 56,2 % | 1.750 | |
| +5,2% | 53,0 % | 743 | |
| +4,7% | 54,1 % | 3.429 | |
| +4,6% | 54,7 % | 1.909 | |
| +4,6% | 54,2 % | 4.929 | |
| +4,2% | 50,4 % | 639 | |
| +3,8% | 53,2 % | 1.625 |
Medusa e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,6% | 61,5 % | 470 | |
| +6,6% | 53,9 % | 880 | |
| +5,9% | 58,5 % | 766 | |
| +5,2% | 55,1 % | 4.351 | |
| +4,7% | 55,8 % | 1.173 | |
| +3,8% | 51,7 % | 1.113 | |
| +3,5% | 50,7 % | 692 | |
| +3,4% | 57,1 % | 1.043 | |
| +3,2% | 50,9 % | 4.651 | |
| +3,0% | 51,8 % | 4.870 | |
| +2,9% | 50,2 % | 3.092 | |
| +2,9% | 50,5 % | 5.452 |
Cu cine este Medusa mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 57,8 % | 370 | |
| +3,5% | 48,4 % | 556 | |
| +3,3% | 51,6 % | 2.673 | |
| +3,3% | 56,2 % | 1.007 | |
| +3,2% | 55,2 % | 1.110 | |
| +3,2% | 53,8 % | 1.120 | |
| +3,1% | 51,9 % | 838 | |
| +3,0% | 51,0 % | 392 | |
| +2,9% | 53,9 % | 3.050 | |
| +2,8% | 49,3 % | 748 | |
| +2,8% | 52,8 % | 7.969 | |
| +2,5% | 53,5 % | 4.320 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











