
Riki: counteri și build în Dota 2
Riki în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Riki
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Slippers of Agility
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 14 minDiffusal Blade
- 19 minYasha
- 24 minManta Style
Talente
- -4 s de repaus pentru Tricks of the Trade 35 %+500 distanță de invocare pentru Blink Strike 66 %25
- +0.3 pentru multiplicatorul abilității Backstab 74 %-1 s de repaus pentru Blink Strike 26 %20
- 15% daune de bază ca daune pentru Tricks of the Trade 0 %-3 s de repaus pentru Smoke Screen 100 %15
- +50 rază pentru Smoke Screen 45 %+10% viteză de mișcare pentru Cloak and Dagger 55 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blink Strike
- niv. 10Tricks of the Trade
- niv. 15Smoke Screen
- Poziția 1: Safe Lane43 %
- Poziția 2: Mid Lane35 %
- Poziția 4: Support10 %
Puternici împotriva lui Riki
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 55,0 % | 808 | |
| +6,0% | 59,5 % | 756 | |
| +5,5% | 51,9 % | 667 | |
| +5,1% | 50,3 % | 1.304 | |
| +3,8% | 47,0 % | 5.515 | |
| +3,7% | 48,6 % | 1.348 | |
| +3,4% | 48,5 % | 3.859 | |
| +3,3% | 46,3 % | 853 | |
| +2,7% | 51,5 % | 6.332 | |
| +2,6% | 50,3 % | 4.944 | |
| +2,4% | 42,4 % | 5.563 | |
| +2,1% | 51,1 % | 5.271 |
Riki e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 60,3 % | 1.445 | |
| +3,7% | 56,8 % | 1.565 | |
| +3,4% | 58,9 % | 5.473 | |
| +3,2% | 61,9 % | 394 | |
| +3,2% | 59,0 % | 2.935 | |
| +3,1% | 53,1 % | 11.837 | |
| +3,1% | 58,3 % | 3.072 | |
| +3,1% | 56,7 % | 7.963 | |
| +2,8% | 57,2 % | 4.994 | |
| +2,7% | 59,8 % | 996 | |
| +2,7% | 53,3 % | 10.470 | |
| +2,5% | 55,4 % | 8.012 |
Cu cine este Riki mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 58,4 % | 977 | |
| +3,4% | 58,1 % | 3.706 | |
| +3,4% | 55,4 % | 1.099 | |
| +3,2% | 52,7 % | 1.722 | |
| +3,2% | 51,1 % | 1.064 | |
| +3,1% | 54,1 % | 660 | |
| +3,1% | 53,3 % | 3.821 | |
| +2,7% | 56,5 % | 3.782 | |
| +2,6% | 54,6 % | 2.438 | |
| +2,3% | 53,0 % | 2.642 | |
| +2,3% | 56,5 % | 4.173 | |
| +2,0% | 53,6 % | 3.576 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











