
Skywrath Mage: counteri și build în Dota 2
Skywrath Mage în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Skywrath Mage
Start
- Tango
- Mantle of Intelligence
- Circlet
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Iron Branch
Cizme
- 13 minArcane Boots
- 39 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minNull Talisman
- 5 minMagic Wand
- 8 minRing of Basilius
- 20 minRod of Atos
- 26 minKaya
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +1.5x multiplicator de inteligență pentru Arcane Bolt 28 %+400 daune pentru Mystic Flare 72 %25
- Concussive Shot global 35 %+10% mărire a daunelor magice pentru Ancient Seal 65 %20
- -6 s de repaus pentru Ancient Seal 79 %+20% încetinire pentru Concussive Shot 21 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Arcane Bolt
- niv. 11Concussive Shot
- niv. 12Ancient Seal
- Poziția 4: Support48 %
- Poziția 5: Hard Support36 %
- Poziția 2: Mid Lane16 %
Puternici împotriva lui Skywrath Mage
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 52,9 % | 1.732 | |
| +2,7% | 54,3 % | 2.308 | |
| +2,5% | 55,4 % | 8.012 | |
| +2,2% | 51,4 % | 8.608 | |
| +2,1% | 54,2 % | 14.735 | |
| +2,0% | 52,5 % | 4.650 | |
| +1,9% | 51,7 % | 3.735 | |
| +1,8% | 51,4 % | 3.704 | |
| +1,7% | 48,9 % | 2.872 | |
| +1,7% | 57,1 % | 18.531 | |
| +1,6% | 47,3 % | 4.298 | |
| +1,6% | 51,5 % | 10.547 |
Skywrath Mage e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 52,5 % | 17.701 | |
| +2,4% | 54,8 % | 3.724 | |
| +2,2% | 55,6 % | 4.700 | |
| +2,1% | 52,6 % | 8.071 | |
| +2,0% | 53,9 % | 2.529 | |
| +2,0% | 50,1 % | 5.947 | |
| +1,8% | 52,0 % | 3.673 | |
| +1,8% | 53,3 % | 9.639 | |
| +1,7% | 49,8 % | 19.159 | |
| +1,6% | 54,2 % | 11.291 | |
| +1,5% | 51,8 % | 5.190 | |
| +1,5% | 51,7 % | 6.010 |
Cu cine este Skywrath Mage mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,5% | 51,2 % | 1.406 | |
| +2,2% | 50,5 % | 4.499 | |
| +2,2% | 57,8 % | 1.631 | |
| +2,0% | 54,9 % | 16.425 | |
| +1,6% | 49,4 % | 11.983 | |
| +1,4% | 52,2 % | 2.790 | |
| +1,4% | 52,3 % | 9.445 | |
| +1,4% | 50,5 % | 3.451 | |
| +1,3% | 52,2 % | 16.494 | |
| +1,3% | 45,0 % | 642 | |
| +1,3% | 50,4 % | 3.463 | |
| +1,2% | 50,1 % | 7.518 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











