
Skywrath Mage: counteri și build în Dota 2
Skywrath Mage în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Skywrath Mage
Start
- Tango
- Mantle of Intelligence
- Circlet
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Iron Branch
Cizme
- 13 minArcane Boots
- 39 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minNull Talisman
- 5 minMagic Wand
- 8 minRing of Basilius
- 20 minRod of Atos
- 26 minKaya
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +1.5x multiplicator de inteligență pentru Arcane Bolt 28 %+400 daune pentru Mystic Flare 72 %25
- Concussive Shot global 35 %+10% mărire a daunelor magice pentru Ancient Seal 65 %20
- -6 s de repaus pentru Ancient Seal 79 %+20% încetinire pentru Concussive Shot 21 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Arcane Bolt
- niv. 11Concussive Shot
- niv. 12Ancient Seal
- Poziția 4: Support46 %
- Poziția 5: Hard Support37 %
- Poziția 2: Mid Lane16 %
Puternici împotriva lui Skywrath Mage
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 56,3 % | 912 | |
| +2,9% | 50,9 % | 534 | |
| +2,7% | 51,6 % | 3.901 | |
| +2,5% | 47,3 % | 328 | |
| +2,4% | 48,0 % | 752 | |
| +2,2% | 51,8 % | 1.561 | |
| +2,1% | 54,8 % | 3.232 | |
| +2,1% | 52,0 % | 4.036 | |
| +2,0% | 52,8 % | 3.607 | |
| +2,0% | 55,0 % | 1.114 | |
| +2,0% | 50,2 % | 1.622 | |
| +1,9% | 52,6 % | 2.260 |
Skywrath Mage e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,8% | 51,5 % | 7.054 | |
| +2,8% | 51,0 % | 2.107 | |
| +2,0% | 51,8 % | 6.898 | |
| +2,0% | 52,8 % | 1.365 | |
| +2,0% | 53,9 % | 4.093 | |
| +1,9% | 53,2 % | 1.954 | |
| +1,9% | 53,2 % | 2.718 | |
| +1,8% | 56,3 % | 1.307 | |
| +1,8% | 54,8 % | 4.248 | |
| +1,6% | 52,7 % | 5.759 | |
| +1,5% | 54,6 % | 1.360 | |
| +1,5% | 55,2 % | 1.746 |
Cu cine este Skywrath Mage mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 52,6 % | 588 | |
| +3,9% | 52,2 % | 1.690 | |
| +2,5% | 55,0 % | 6.538 | |
| +2,2% | 52,6 % | 852 | |
| +2,1% | 48,9 % | 1.030 | |
| +1,9% | 56,5 % | 635 | |
| +1,8% | 51,8 % | 1.041 | |
| +1,7% | 50,1 % | 2.468 | |
| +1,7% | 50,2 % | 1.917 | |
| +1,6% | 52,9 % | 7.504 | |
| +1,6% | 51,6 % | 1.374 | |
| +1,5% | 50,7 % | 805 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











