
Dark Willow: counteri și build în Dota 2
Dark Willow în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dark Willow
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 9 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 9 minWind Lace
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 27 minBlink Dagger
Talente
- +2 ținte pentru Bedlam 60 %500 daune de impact pentru Terrorize 40 %25
- +1.5 s durată pentru Shadow Realm 53 %-7 s de repaus pentru Bramble Maze 47 %20
- +30 daune pentru Bedlam 66 %-20 s de repaus pentru Terrorize 34 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Bramble Maze
- niv. 9Shadow Realm
- niv. 15Cursed Crown
- Poziția 5: Hard Support48 %
- Poziția 4: Support47 %
Puternici împotriva lui Dark Willow
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 53,3 % | 873 | |
| +2,9% | 55,3 % | 2.700 | |
| +2,9% | 50,6 % | 2.272 | |
| +2,8% | 49,1 % | 1.280 | |
| +2,6% | 49,0 % | 1.156 | |
| +2,2% | 55,6 % | 14.714 | |
| +2,0% | 49,9 % | 7.195 | |
| +1,8% | 55,9 % | 9.679 | |
| +1,8% | 52,0 % | 3.086 | |
| +1,7% | 55,3 % | 1.672 | |
| +1,6% | 51,0 % | 2.559 | |
| +1,6% | 48,8 % | 2.485 |
Dark Willow e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 49,0 % | 1.003 | |
| +3,4% | 58,7 % | 520 | |
| +3,0% | 55,2 % | 2.408 | |
| +2,6% | 53,3 % | 1.158 | |
| +2,4% | 52,1 % | 2.005 | |
| +2,4% | 56,2 % | 2.630 | |
| +2,1% | 51,8 % | 1.958 | |
| +1,9% | 51,0 % | 2.531 | |
| +1,8% | 53,2 % | 1.741 | |
| +1,8% | 44,9 % | 994 | |
| +1,8% | 53,2 % | 1.881 | |
| +1,6% | 48,4 % | 7.112 |
Cu cine este Dark Willow mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 52,0 % | 984 | |
| +3,4% | 57,3 % | 895 | |
| +3,3% | 51,9 % | 2.092 | |
| +2,9% | 52,1 % | 1.631 | |
| +2,8% | 47,6 % | 738 | |
| +2,4% | 52,9 % | 1.806 | |
| +2,0% | 52,3 % | 1.887 | |
| +2,0% | 49,1 % | 4.812 | |
| +1,7% | 52,4 % | 1.900 | |
| +1,6% | 46,7 % | 2.347 | |
| +1,6% | 56,7 % | 933 | |
| +1,6% | 47,7 % | 2.067 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











