
Dark Willow: counteri și build în Dota 2
Dark Willow în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dark Willow
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 9 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minRing of Basilius
- 7 minUrn of Shadows
- 9 minWind Lace
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 27 minBlink Dagger
Talente
- +2 ținte pentru Bedlam 60 %500 daune de impact pentru Terrorize 40 %25
- +1.5 s durată pentru Shadow Realm 53 %-7 s de repaus pentru Bramble Maze 47 %20
- +30 daune pentru Bedlam 66 %-20 s de repaus pentru Terrorize 34 %15
Ordinea abilităților
- niv. 9Bramble Maze
- niv. 9Shadow Realm
- niv. 15Cursed Crown
- Poziția 5: Hard Support46 %
- Poziția 4: Support44 %
Puternici împotriva lui Dark Willow
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 56,5 % | 92 | |
| +3,6% | 53,1 % | 128 | |
| +3,6% | 57,7 % | 1.247 | |
| +3,6% | 57,7 % | 168 | |
| +3,3% | 56,1 % | 353 | |
| +2,9% | 61,6 % | 73 | |
| +2,9% | 59,8 % | 194 | |
| +2,9% | 57,5 % | 186 | |
| +2,8% | 54,9 % | 326 | |
| +2,8% | 53,2 % | 404 | |
| +2,7% | 53,5 % | 275 | |
| +2,6% | 58,3 % | 583 |
Dark Willow e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 70,4 % | 54 | |
| +4,9% | 52,5 % | 120 | |
| +4,1% | 55,9 % | 488 | |
| +3,7% | 57,7 % | 272 | |
| +3,6% | 51,6 % | 483 | |
| +3,6% | 53,8 % | 212 | |
| +3,6% | 49,7 % | 151 | |
| +2,6% | 56,8 % | 259 | |
| +2,6% | 51,7 % | 269 | |
| +2,6% | 48,8 % | 858 | |
| +2,4% | 53,1 % | 194 | |
| +2,4% | 49,1 % | 401 |
Cu cine este Dark Willow mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 54,7 % | 172 | |
| +3,9% | 53,5 % | 312 | |
| +3,9% | 45,0 % | 40 | |
| +3,9% | 49,4 % | 409 | |
| +3,7% | 53,7 % | 95 | |
| +3,5% | 47,5 % | 59 | |
| +2,8% | 55,1 % | 254 | |
| +2,8% | 56,2 % | 130 | |
| +2,7% | 52,6 % | 1.497 | |
| +2,7% | 50,0 % | 212 | |
| +2,6% | 58,1 % | 93 | |
| +2,3% | 52,6 % | 1.134 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











