
Juggernaut: counteri și build în Dota 2
Juggernaut în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Juggernaut
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 10 minPerseverance
- 14 minBattle Fury
- 18 minYasha
- 22 minManta Style
- 27 minBlink Dagger
- 29 minButterfly
- 33 minAghanim's Scepter
- 33 minMonkey King Bar
Talente
- +1 s durată pentru Omnislash 37 %+40% furt de viață pentru Blade Dance 63 %25
- +15% daune critice pentru Blade Dance 82 %+120 daune pe secundă pentru Blade Fury 18 %20
- -15 s de repaus pentru Omnislash 0 %45 viteză de mișcare cât timp Blade Fury este activ 100 %15
- -12 s de repaus pentru Healing Ward 13 %-1.0 s pentru intervalul de obținere a suprapunerilor de Bladeform 87 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Blade Fury
- niv. 10Blade Dance
- niv. 15Healing Ward
- Poziția 1: Safe Lane96 %
Puternici împotriva lui Juggernaut
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 48,9 % | 564 | |
| +3,1% | 53,1 % | 11.837 | |
| +3,0% | 52,1 % | 14.832 | |
| +2,5% | 49,3 % | 8.524 | |
| +2,5% | 50,0 % | 35.261 | |
| +2,4% | 49,5 % | 9.860 | |
| +2,3% | 51,1 % | 3.540 | |
| +2,3% | 50,1 % | 14.585 | |
| +2,2% | 52,3 % | 29.449 | |
| +2,0% | 48,9 % | 5.911 | |
| +2,0% | 46,2 % | 11.671 | |
| +1,8% | 50,5 % | 2.707 |
Juggernaut e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 58,6 % | 16.174 | |
| +3,4% | 56,9 % | 14.332 | |
| +3,4% | 54,4 % | 11.764 | |
| +3,2% | 56,2 % | 15.841 | |
| +2,5% | 53,6 % | 32.289 | |
| +2,3% | 57,1 % | 5.557 | |
| +2,3% | 58,5 % | 6.208 | |
| +2,3% | 55,5 % | 9.110 | |
| +2,2% | 55,6 % | 14.714 | |
| +2,1% | 56,2 % | 2.844 | |
| +2,0% | 51,9 % | 17.177 | |
| +2,0% | 56,0 % | 7.233 |
Cu cine este Juggernaut mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 52,5 % | 5.446 | |
| +2,9% | 54,2 % | 23.137 | |
| +2,4% | 53,5 % | 6.845 | |
| +2,0% | 57,0 % | 7.121 | |
| +1,8% | 54,6 % | 12.527 | |
| +1,7% | 49,6 % | 2.894 | |
| +1,7% | 51,9 % | 15.139 | |
| +1,6% | 53,5 % | 8.219 | |
| +1,6% | 53,3 % | 14.786 | |
| +1,5% | 53,2 % | 13.458 | |
| +1,5% | 56,6 % | 16.439 | |
| +1,4% | 56,1 % | 2.533 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











