
Clinkz: counteri și build în Dota 2
Clinkz în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Clinkz
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Magic Wand
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 4 minFalcon Blade
- 15 minDesolator
- 21 minDragon Lance
- 21 minOrchid Malevolence
- 25 minCrystalys
- 32 minDaedalus
Talente
- -9 s de repaus pentru Strafe 23 %Lovituri multiple pentru Searing Arrows 77 %25
- +40 viteză de atac pentru Strafe 83 %+400 viață bonus pentru Death Pact 17 %20
- +50 distanță de atac 95 %-10 s pentru refacerea încărcăturii de Death Pact 6 %15
- +1.0 s durată pentru Strafe 26 %-4 s de repaus pentru Skeleton Walk 74 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Searing Arrows
- niv. 14Strafe
- niv. 15Death Pact
- Poziția 1: Safe Lane50 %
- Poziția 2: Mid Lane40 %
Puternici împotriva lui Clinkz
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 54,3 % | 593 | |
| +5,2% | 55,6 % | 1.992 | |
| +5,1% | 51,8 % | 1.659 | |
| +4,6% | 57,2 % | 5.936 | |
| +4,5% | 55,0 % | 822 | |
| +4,4% | 58,8 % | 6.071 | |
| +3,9% | 51,8 % | 1.634 | |
| +3,7% | 55,2 % | 386 | |
| +3,6% | 56,4 % | 2.009 | |
| +3,4% | 58,8 % | 692 | |
| +3,2% | 53,7 % | 6.059 | |
| +3,0% | 51,2 % | 2.885 |
Clinkz e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 59,2 % | 838 | |
| +4,0% | 52,8 % | 3.166 | |
| +3,3% | 56,2 % | 1.065 | |
| +3,2% | 56,0 % | 2.677 | |
| +3,0% | 52,1 % | 1.676 | |
| +2,7% | 51,6 % | 4.886 | |
| +2,7% | 53,9 % | 2.561 | |
| +2,6% | 57,1 % | 1.924 | |
| +2,6% | 56,9 % | 1.315 | |
| +2,6% | 50,6 % | 3.522 | |
| +2,6% | 54,9 % | 4.026 | |
| +2,5% | 54,2 % | 4.601 |
Cu cine este Clinkz mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 55,4 % | 988 | |
| +3,3% | 49,6 % | 720 | |
| +3,1% | 53,8 % | 3.369 | |
| +3,0% | 50,7 % | 1.155 | |
| +2,5% | 53,0 % | 5.025 | |
| +2,3% | 50,8 % | 1.306 | |
| +2,2% | 55,8 % | 5.236 | |
| +2,0% | 54,9 % | 2.680 | |
| +2,0% | 50,8 % | 2.067 | |
| +1,8% | 49,9 % | 1.643 | |
| +1,8% | 50,9 % | 3.516 | |
| +1,7% | 52,7 % | 3.821 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











