
Clinkz: counteri și build în Dota 2
Clinkz în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Clinkz
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Magic Wand
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 4 minFalcon Blade
- 15 minDesolator
- 21 minDragon Lance
- 21 minOrchid Malevolence
- 25 minCrystalys
- 32 minDaedalus
Talente
- -9 s de repaus pentru Strafe 23 %Lovituri multiple pentru Searing Arrows 77 %25
- +40 viteză de atac pentru Strafe 83 %+400 viață bonus pentru Death Pact 17 %20
- +50 distanță de atac 95 %-10 s pentru refacerea încărcăturii de Death Pact 6 %15
- +1.0 s durată pentru Strafe 26 %-4 s de repaus pentru Skeleton Walk 74 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Searing Arrows
- niv. 14Strafe
- niv. 15Death Pact
- Poziția 1: Safe Lane73 %
- Poziția 2: Mid Lane24 %
Puternici împotriva lui Clinkz
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,0% | 54,2 % | 288 | |
| +6,5% | 58,6 % | 128 | |
| +6,3% | 56,0 % | 357 | |
| +5,9% | 52,9 % | 51 | |
| +5,4% | 56,7 % | 689 | |
| +4,7% | 53,9 % | 76 | |
| +4,7% | 57,4 % | 251 | |
| +4,3% | 51,4 % | 177 | |
| +4,1% | 51,5 % | 272 | |
| +3,9% | 58,3 % | 355 | |
| +3,8% | 55,9 % | 68 | |
| +3,5% | 59,5 % | 84 |
Clinkz e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 61,7 % | 183 | |
| +4,3% | 61,1 % | 342 | |
| +4,3% | 53,7 % | 622 | |
| +4,1% | 54,2 % | 775 | |
| +4,1% | 60,9 % | 299 | |
| +3,9% | 54,0 % | 574 | |
| +3,5% | 58,2 % | 153 | |
| +3,5% | 56,0 % | 1.592 | |
| +3,5% | 57,0 % | 342 | |
| +3,0% | 59,8 % | 239 | |
| +2,8% | 54,7 % | 519 | |
| +2,7% | 55,1 % | 276 |
Cu cine este Clinkz mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 59,9 % | 227 | |
| +4,1% | 56,0 % | 109 | |
| +3,7% | 58,9 % | 992 | |
| +3,4% | 57,4 % | 806 | |
| +3,2% | 54,5 % | 917 | |
| +2,8% | 54,4 % | 619 | |
| +2,6% | 53,1 % | 621 | |
| +2,6% | 54,7 % | 139 | |
| +2,6% | 54,1 % | 577 | |
| +2,4% | 54,9 % | 616 | |
| +2,4% | 52,3 % | 266 | |
| +2,4% | 51,6 % | 318 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











