
Dragon Knight: counteri și build în Dota 2
Dragon Knight în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dragon Knight
Start
- Gauntlets of Strength
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 5 minSoul Ring
- 11 minBlink Dagger
- 23 minBlack King Bar
- 27 minOctarine Core
- 29 minSoul Booster
Talente
- +12 regenerare de viață/armură pentru Dragon Blood 100 %+50% bonusuri pentru Wyrm's Wrath 0 %25
- +150 distanță de atac pentru Elder Dragon Form 36 %+220 daune pentru Breathe Fire 65 %20
- +15 daune 37 %-2 s de repaus pentru Breathe Fire 63 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Breathe Fire
- niv. 10Wyrm's Wrath
- niv. 15Dragon Tail
- Poziția 3: Off Lane60 %
- Poziția 2: Mid Lane32 %
Puternici împotriva lui Dragon Knight
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 47,3 % | 4.944 | |
| +4,4% | 49,8 % | 10.524 | |
| +3,1% | 51,7 % | 4.796 | |
| +2,6% | 50,3 % | 22.924 | |
| +2,6% | 48,5 % | 20.095 | |
| +2,2% | 50,9 % | 3.763 | |
| +2,1% | 43,0 % | 1.045 | |
| +1,9% | 49,0 % | 16.544 | |
| +1,9% | 46,5 % | 8.220 | |
| +1,8% | 50,4 % | 6.992 | |
| +1,6% | 50,1 % | 19.021 | |
| +1,6% | 51,4 % | 2.905 |
Dragon Knight e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 55,1 % | 1.276 | |
| +3,9% | 60,0 % | 3.752 | |
| +3,7% | 57,7 % | 1.527 | |
| +2,8% | 59,4 % | 4.438 | |
| +2,8% | 59,5 % | 6.234 | |
| +2,4% | 54,2 % | 5.943 | |
| +2,3% | 52,0 % | 18.433 | |
| +2,2% | 54,0 % | 2.219 | |
| +2,1% | 56,0 % | 10.469 | |
| +1,9% | 57,7 % | 6.476 | |
| +1,9% | 55,4 % | 3.652 | |
| +1,9% | 52,3 % | 7.198 |
Cu cine este Dragon Knight mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,9% | 53,2 % | 3.508 | |
| +2,2% | 55,8 % | 5.242 | |
| +2,2% | 57,3 % | 2.980 | |
| +2,2% | 52,5 % | 2.340 | |
| +2,2% | 56,2 % | 1.693 | |
| +2,1% | 57,9 % | 10.989 | |
| +1,9% | 51,1 % | 2.955 | |
| +1,8% | 54,2 % | 4.011 | |
| +1,7% | 54,1 % | 1.944 | |
| +1,7% | 53,4 % | 7.676 | |
| +1,6% | 55,7 % | 10.421 | |
| +1,6% | 56,8 % | 7.192 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











