
Phoenix: counteri și build în Dota 2
Phoenix în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Phoenix
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Circlet
Cizme
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 8 minUrn of Shadows
- 16 minSpirit Vessel
- 29 minShiva's Guard
Talente
- +2 atacuri de eroi necesare pentru a distruge Supernova 82 %+1000 distanță de invocare pentru Icarus Dive 19 %25
- +1.25% maxim de viață ca daune pentru Sun Ray 86 %+0.6 s de năucire pentru Supernova 14 %20
- +25% încetinire pentru Icarus Dive 71 %+1% daune din viața lipsă pentru Dying Light 29 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Fire Spirits
- niv. 10Icarus Dive
- niv. 15Sun Ray
- Poziția 4: Support37 %
- Poziția 5: Hard Support22 %
- Poziția 3: Off Lane21 %
- Poziția 2: Mid Lane20 %
Puternici împotriva lui Phoenix
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 56,4 % | 1.473 | |
| +4,9% | 49,2 % | 1.756 | |
| +4,7% | 51,7 % | 2.207 | |
| +3,5% | 51,8 % | 2.450 | |
| +3,4% | 48,9 % | 9.332 | |
| +3,4% | 54,4 % | 11.764 | |
| +3,1% | 51,6 % | 2.095 | |
| +3,0% | 53,1 % | 1.338 | |
| +3,0% | 49,8 % | 1.930 | |
| +2,9% | 51,5 % | 1.793 | |
| +2,6% | 49,5 % | 3.987 | |
| +2,5% | 55,8 % | 808 |
Phoenix e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 60,6 % | 2.237 | |
| +5,0% | 55,3 % | 843 | |
| +4,5% | 58,8 % | 2.419 | |
| +3,9% | 53,2 % | 4.095 | |
| +3,8% | 50,2 % | 6.114 | |
| +3,7% | 49,1 % | 744 | |
| +3,5% | 53,9 % | 1.990 | |
| +3,2% | 52,6 % | 473 | |
| +3,1% | 55,6 % | 518 | |
| +3,0% | 58,9 % | 1.224 | |
| +2,9% | 52,7 % | 4.655 | |
| +2,9% | 56,4 % | 3.061 |
Cu cine este Phoenix mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 61,0 % | 649 | |
| +3,5% | 57,7 % | 879 | |
| +3,2% | 50,5 % | 1.024 | |
| +3,0% | 57,1 % | 5.787 | |
| +2,9% | 55,6 % | 808 | |
| +2,6% | 53,6 % | 1.400 | |
| +2,4% | 48,1 % | 1.984 | |
| +2,1% | 55,7 % | 386 | |
| +1,8% | 58,1 % | 673 | |
| +1,6% | 49,0 % | 1.348 | |
| +1,5% | 52,8 % | 1.680 | |
| +1,5% | 53,6 % | 1.974 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











