
Phoenix: counteri și build în Dota 2
Phoenix în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Phoenix
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Circlet
Cizme
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 4 minMagic Wand
- 8 minUrn of Shadows
- 16 minSpirit Vessel
- 29 minShiva's Guard
Talente
- +2 atacuri de eroi necesare pentru a distruge Supernova 82 %+1000 distanță de invocare pentru Icarus Dive 19 %25
- +1.25% maxim de viață ca daune pentru Sun Ray 86 %+0.6 s de năucire pentru Supernova 14 %20
- +25% încetinire pentru Icarus Dive 71 %+1% daune din viața lipsă pentru Dying Light 29 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Fire Spirits
- niv. 10Icarus Dive
- niv. 15Sun Ray
- Poziția 4: Support40 %
- Poziția 5: Hard Support23 %
- Poziția 2: Mid Lane19 %
- Poziția 3: Off Lane19 %
Puternici împotriva lui Phoenix
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 55,5 % | 544 | |
| +4,9% | 48,2 % | 496 | |
| +3,8% | 51,2 % | 654 | |
| +3,5% | 49,4 % | 542 | |
| +3,5% | 50,7 % | 1.451 | |
| +3,5% | 56,7 % | 208 | |
| +3,0% | 52,4 % | 716 | |
| +2,9% | 53,9 % | 2.657 | |
| +2,9% | 48,1 % | 420 | |
| +2,8% | 51,0 % | 2.107 | |
| +2,7% | 47,5 % | 2.685 | |
| +2,7% | 53,1 % | 3.030 |
Phoenix e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 60,6 % | 764 | |
| +4,7% | 60,9 % | 706 | |
| +4,1% | 59,3 % | 204 | |
| +4,0% | 53,9 % | 295 | |
| +3,9% | 61,4 % | 368 | |
| +3,5% | 50,0 % | 224 | |
| +3,5% | 52,6 % | 1.424 | |
| +3,4% | 56,2 % | 564 | |
| +3,3% | 54,9 % | 122 | |
| +3,1% | 59,9 % | 157 | |
| +3,1% | 53,5 % | 1.349 | |
| +2,9% | 55,4 % | 294 |
Cu cine este Phoenix mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 53,8 % | 435 | |
| +3,8% | 58,4 % | 231 | |
| +3,5% | 58,7 % | 201 | |
| +3,0% | 58,8 % | 221 | |
| +2,7% | 51,6 % | 665 | |
| +2,6% | 52,6 % | 312 | |
| +2,4% | 47,0 % | 1.002 | |
| +2,4% | 55,3 % | 103 | |
| +2,1% | 54,0 % | 322 | |
| +2,1% | 53,9 % | 899 | |
| +2,1% | 53,0 % | 251 | |
| +2,0% | 47,5 % | 503 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











