
Enchantress: counteri și build în Dota 2
Enchantress în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Enchantress
Start
- Tango
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Circlet
Cizme
- 15 minPower Treads
- 13 minArcane Boots
- 14 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
Talente
- +6.5% daune pentru Impetus 79 %+80 încetinire a vitezei de atac pentru Untouchable 21 %25
- +9 spirite pentru Nature's Attendants 49 %+150 viață/+25 daune pentru Enchantress și unitățile sale 51 %20
- +30 viteză de atac pentru Enchantress și unitățile sale 64 %+8 vindecare pentru Nature's Attendants 36 %15
- +5 armură pentru Enchantress și unitățile ei 60 %+30 viteză de mișcare cât timp Nature's Attendants este activ 40 %10
Ordinea abilităților
- niv. 9Impetus
- niv. 10Enchant
- niv. 10Nature's Attendants
- Poziția 5: Hard Support38 %
- Poziția 4: Support38 %
- Poziția 2: Mid Lane12 %
- Poziția 3: Off Lane11 %
Puternici împotriva lui Enchantress
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 55,8 % | 330 | |
| +3,8% | 55,8 % | 1.048 | |
| +3,7% | 51,6 % | 564 | |
| +3,4% | 56,8 % | 431 | |
| +3,1% | 56,5 % | 3.333 | |
| +2,6% | 53,3 % | 347 | |
| +2,6% | 54,3 % | 916 | |
| +2,4% | 56,1 % | 3.967 | |
| +2,3% | 57,1 % | 5.557 | |
| +2,3% | 55,2 % | 4.366 | |
| +2,2% | 57,0 % | 1.415 | |
| +2,1% | 55,6 % | 525 |
Enchantress e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 50,1 % | 727 | |
| +3,7% | 46,4 % | 3.284 | |
| +3,5% | 46,4 % | 390 | |
| +3,4% | 55,6 % | 385 | |
| +3,2% | 50,9 % | 788 | |
| +2,9% | 50,9 % | 3.437 | |
| +2,6% | 54,2 % | 1.215 | |
| +2,6% | 50,2 % | 1.467 | |
| +2,5% | 53,5 % | 1.414 | |
| +2,4% | 54,7 % | 453 | |
| +2,3% | 47,8 % | 2.239 | |
| +2,1% | 50,5 % | 1.068 |
Cu cine este Enchantress mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 54,9 % | 709 | |
| +3,7% | 48,0 % | 759 | |
| +3,2% | 50,6 % | 336 | |
| +3,1% | 49,3 % | 825 | |
| +3,1% | 49,7 % | 2.082 | |
| +2,4% | 51,4 % | 387 | |
| +2,3% | 50,1 % | 599 | |
| +2,2% | 49,7 % | 922 | |
| +2,0% | 49,6 % | 840 | |
| +1,9% | 45,1 % | 921 | |
| +1,8% | 48,4 % | 1.472 | |
| +1,7% | 48,9 % | 916 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











