
Pangolier: counteri și build în Dota 2
Pangolier în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Pangolier
Start
- Iron Branch
- Tango
- Faerie Fire
- Quelling Blade
Cizme
- 12 minPower Treads
- 38 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minOrb of Blight
- 12 minDiffusal Blade
- 19 minBlink Dagger
- 25 minAghanim's Scepter
- 32 minSkull Basher
Talente
- +20% daune de atac ca daune de Swashbuckle 62 %-15 s de repaus pentru Rolling Thunder 38 %25
- +2 s durată pentru Rolling Thunder 22 %-1.5 s de repaus pentru Shield Crash 78 %20
- -2 s de repaus pentru Swashbuckle 70 %+125 barieră pentru Shield Crash 30 %15
- +2 reducere armură pentru Lucky Shot 35 %+200 distanță pentru tăieturile cauzate de Swashbuckle 65 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Swashbuckle
- niv. 9Shield Crash
- niv. 15Lucky Shot
- Poziția 2: Mid Lane65 %
- Poziția 3: Off Lane32 %
Puternici împotriva lui Pangolier
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,1% | 55,5 % | 1.725 | |
| +5,6% | 55,1 % | 1.096 | |
| +4,3% | 60,2 % | 1.390 | |
| +4,3% | 53,6 % | 675 | |
| +4,2% | 63,9 % | 454 | |
| +3,8% | 53,7 % | 1.461 | |
| +3,5% | 58,5 % | 624 | |
| +2,8% | 59,4 % | 4.438 | |
| +2,7% | 53,5 % | 1.678 | |
| +2,6% | 56,9 % | 1.315 | |
| +2,6% | 57,9 % | 2.871 | |
| +2,5% | 55,4 % | 913 |
Pangolier e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,8% | 54,6 % | 427 | |
| +3,0% | 48,2 % | 1.340 | |
| +3,0% | 45,7 % | 4.273 | |
| +2,8% | 50,4 % | 1.850 | |
| +2,5% | 47,8 % | 8.033 | |
| +2,4% | 47,2 % | 5.083 | |
| +2,4% | 48,2 % | 9.193 | |
| +2,4% | 49,4 % | 1.398 | |
| +2,4% | 49,3 % | 952 | |
| +2,3% | 49,1 % | 2.441 | |
| +2,3% | 50,3 % | 2.054 | |
| +2,2% | 50,0 % | 1.065 |
Cu cine este Pangolier mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 53,8 % | 654 | |
| +5,8% | 57,0 % | 321 | |
| +4,8% | 52,5 % | 520 | |
| +4,7% | 46,8 % | 385 | |
| +4,1% | 47,5 % | 406 | |
| +3,6% | 51,6 % | 764 | |
| +3,5% | 49,0 % | 1.550 | |
| +3,1% | 47,4 % | 757 | |
| +2,6% | 49,1 % | 1.090 | |
| +2,2% | 44,5 % | 1.266 | |
| +2,1% | 48,1 % | 1.610 | |
| +2,0% | 51,0 % | 2.046 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











