
Invoker: counteri și build în Dota 2
Invoker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Invoker
Start
- Circlet
- Iron Branch
- Mantle of Intelligence
- Faerie Fire
- Tango
- Observer Ward
Cizme
- 19 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 1 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 11 minMeteor Hammer
- 25 minBlink Dagger
- 26 minAghanim's Shard
- 29 minAghanim's Scepter
- 29 minOctarine Core
- 31 minBlack King Bar
Talente
- Deafening Blast radial 100 %2x bonusuri active pentru Quas/Wex/Exort 0 %25
- +2 instanțe de Chaos Meteor 100 %+50% reducere armură pentru Forged Spirit 0 %20
- +25 daune/viteză pentru Alacrity 17 %-6 s de repaus pentru Cold Snap 83 %15
- +50 DPS pentru Ice Wall 81 %-5 s de repaus pentru Tornado 19 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Exort
- niv. 9Quas
- niv. 15Wex
- Poziția 2: Mid Lane71 %
- Poziția 4: Support18 %
Puternici împotriva lui Invoker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 49,6 % | 7.377 | |
| +3,0% | 53,2 % | 4.212 | |
| +2,9% | 51,2 % | 11.076 | |
| +2,5% | 47,8 % | 8.033 | |
| +2,4% | 47,6 % | 10.442 | |
| +2,3% | 46,6 % | 8.134 | |
| +2,3% | 53,8 % | 10.737 | |
| +1,9% | 46,4 % | 3.684 | |
| +1,9% | 48,6 % | 4.491 | |
| +1,8% | 49,8 % | 13.648 | |
| +1,7% | 53,9 % | 26.339 | |
| +1,6% | 51,8 % | 24.878 |
Invoker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,6% | 51,4 % | 17.473 | |
| +2,5% | 54,6 % | 23.179 | |
| +2,4% | 54,5 % | 2.341 | |
| +2,4% | 55,0 % | 3.089 | |
| +2,2% | 51,0 % | 4.076 | |
| +1,9% | 53,5 % | 4.264 | |
| +1,9% | 55,2 % | 4.202 | |
| +1,7% | 53,3 % | 10.282 | |
| +1,7% | 55,5 % | 8.904 | |
| +1,6% | 54,3 % | 13.315 | |
| +1,6% | 54,7 % | 11.144 | |
| +1,4% | 56,7 % | 9.369 |
Cu cine este Invoker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +1,9% | 54,0 % | 7.746 | |
| +1,7% | 50,5 % | 3.672 | |
| +1,6% | 52,3 % | 22.166 | |
| +1,5% | 49,9 % | 5.207 | |
| +1,5% | 45,8 % | 13.425 | |
| +1,4% | 48,0 % | 3.318 | |
| +1,3% | 49,3 % | 5.513 | |
| +1,3% | 54,4 % | 1.563 | |
| +1,3% | 53,4 % | 4.408 | |
| +1,2% | 51,5 % | 5.460 | |
| +1,2% | 51,1 % | 10.973 | |
| +1,1% | 52,2 % | 24.419 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











