
Muerta: counteri și build în Dota 2
Muerta în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Muerta
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Stick
- Magic Wand
- Quelling Blade
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minNull Talisman
- 5 minFalcon Blade
- 15 minMaelstrom
- 20 minMjollnir
- 21 minDragon Lance
- 25 minHurricane Pike
- 29 minBlack King Bar
- 31 minCrystalys
Talente
- +20% șanse pentru Gunslinger 91 %2 încărcături pentru Dead Shot 9 %25
- +2 s durată pentru Pierce the Veil 95 %The Calling invocă 2 spirite suplimentare 6 %20
- +3.0% regenerare din viața maximă în The Calling 18 %+15 inteligență 82 %15
- +300 distanță de invocare pentru Death Shot 10 %+20 viteză de atac 90 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Dead Shot
- niv. 10Gunslinger
- niv. 15The Calling
- Poziția 1: Safe Lane67 %
- Poziția 2: Mid Lane18 %
Puternici împotriva lui Muerta
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,4% | 65,5 % | 304 | |
| +4,5% | 60,2 % | 1.010 | |
| +4,2% | 52,6 % | 1.149 | |
| +4,1% | 55,6 % | 1.067 | |
| +3,8% | 50,1 % | 1.179 | |
| +3,6% | 58,1 % | 2.573 | |
| +3,3% | 57,1 % | 784 | |
| +3,3% | 56,2 % | 1.065 | |
| +3,0% | 52,2 % | 4.132 | |
| +3,0% | 60,3 % | 3.073 | |
| +2,8% | 54,3 % | 641 | |
| +2,6% | 54,3 % | 702 |
Muerta e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 47,4 % | 359 | |
| +5,2% | 56,1 % | 626 | |
| +5,1% | 50,3 % | 1.304 | |
| +4,7% | 51,2 % | 769 | |
| +4,7% | 51,8 % | 9.985 | |
| +4,7% | 54,0 % | 387 | |
| +4,0% | 56,0 % | 1.380 | |
| +3,9% | 56,4 % | 854 | |
| +3,7% | 53,1 % | 981 | |
| +3,5% | 51,7 % | 1.864 | |
| +3,3% | 49,4 % | 745 | |
| +3,1% | 51,3 % | 2.005 |
Cu cine este Muerta mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 52,6 % | 1.249 | |
| +3,1% | 55,9 % | 2.774 | |
| +2,9% | 49,7 % | 1.563 | |
| +2,7% | 47,9 % | 800 | |
| +2,5% | 48,4 % | 1.377 | |
| +2,4% | 50,8 % | 1.018 | |
| +2,3% | 48,9 % | 2.587 | |
| +1,9% | 52,1 % | 2.019 | |
| +1,9% | 50,3 % | 6.951 | |
| +1,9% | 47,1 % | 828 | |
| +1,8% | 50,0 % | 1.310 | |
| +1,8% | 50,1 % | 4.415 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











