
Ogre Magi: counteri și build în Dota 2
Ogre Magi în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ogre Magi
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 36 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 6 minRing of Basilius
- 19 minHand of Midas
- 24 minBlink Dagger
- 25 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- 17% șansă de declanșare pentru Fireblast în urma unui atac 100 %+10% șansă pentru Multicast 0 %25
- +30 forță 61 %+175 daune pentru Fireblast 39 %20
- +80 daune 31 %+20/35 viteză de atac pentru Bloodlust/sine 69 %15
- +10 daune de ardere pentru Ignite 84 %+2/0.01 mana/regenerare de mana per forță pentru Dumb Luck 16 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Ignite
- niv. 11Fireblast
- niv. 15Bloodlust
- Poziția 5: Hard Support37 %
- Poziția 4: Support35 %
- Poziția 3: Off Lane18 %
Puternici împotriva lui Ogre Magi
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 56,4 % | 24.388 | |
| +3,6% | 52,1 % | 2.268 | |
| +3,6% | 49,3 % | 505 | |
| +3,0% | 51,0 % | 2.534 | |
| +2,9% | 58,5 % | 2.745 | |
| +2,7% | 53,4 % | 8.812 | |
| +2,7% | 52,3 % | 26.520 | |
| +2,7% | 55,7 % | 7.062 | |
| +2,5% | 51,6 % | 1.931 | |
| +1,6% | 52,4 % | 2.825 | |
| +1,6% | 47,0 % | 6.657 | |
| +1,6% | 50,1 % | 25.671 |
Ogre Magi e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 51,2 % | 5.239 | |
| +2,7% | 59,3 % | 1.292 | |
| +2,7% | 54,4 % | 10.851 | |
| +2,5% | 54,4 % | 5.848 | |
| +2,5% | 51,7 % | 22.488 | |
| +2,3% | 50,0 % | 3.264 | |
| +2,2% | 56,9 % | 16.119 | |
| +1,8% | 54,9 % | 8.938 | |
| +1,7% | 54,8 % | 7.277 | |
| +1,4% | 50,2 % | 11.935 | |
| +1,4% | 52,4 % | 4.988 | |
| +1,4% | 57,7 % | 7.775 |
Cu cine este Ogre Magi mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,8% | 55,3 % | 974 | |
| +2,3% | 51,8 % | 34.914 | |
| +2,3% | 52,9 % | 7.379 | |
| +1,9% | 54,1 % | 19.019 | |
| +1,9% | 51,7 % | 6.608 | |
| +1,6% | 49,9 % | 4.400 | |
| +1,5% | 51,5 % | 5.218 | |
| +1,5% | 53,5 % | 4.362 | |
| +1,4% | 49,3 % | 5.715 | |
| +1,4% | 51,8 % | 5.284 | |
| +1,3% | 50,6 % | 5.113 | |
| +1,3% | 48,0 % | 6.372 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











