
Ogre Magi: counteri și build în Dota 2
Ogre Magi în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ogre Magi
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Sentry Ward
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 36 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 6 minRing of Basilius
- 19 minHand of Midas
- 24 minBlink Dagger
- 25 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- 17% șansă de declanșare pentru Fireblast în urma unui atac 100 %+10% șansă pentru Multicast 0 %25
- +30 forță 61 %+175 daune pentru Fireblast 39 %20
- +80 daune 31 %+20/35 viteză de atac pentru Bloodlust/sine 69 %15
- +10 daune de ardere pentru Ignite 84 %+2/0.01 mana/regenerare de mana per forță pentru Dumb Luck 16 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Ignite
- niv. 11Fireblast
- niv. 15Bloodlust
- Poziția 4: Support38 %
- Poziția 5: Hard Support35 %
- Poziția 3: Off Lane18 %
Puternici împotriva lui Ogre Magi
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 49,8 % | 243 | |
| +3,9% | 52,6 % | 2.898 | |
| +3,6% | 50,9 % | 224 | |
| +3,5% | 51,4 % | 767 | |
| +3,2% | 53,2 % | 474 | |
| +3,2% | 54,8 % | 2.856 | |
| +3,1% | 53,4 % | 1.703 | |
| +2,9% | 41,2 % | 68 | |
| +2,4% | 53,4 % | 539 | |
| +2,2% | 50,7 % | 1.069 | |
| +2,2% | 50,7 % | 694 | |
| +2,2% | 55,3 % | 427 |
Ogre Magi e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 59,1 % | 706 | |
| +3,5% | 54,1 % | 747 | |
| +3,2% | 60,6 % | 1.109 | |
| +2,9% | 52,8 % | 436 | |
| +2,8% | 55,7 % | 553 | |
| +2,7% | 55,9 % | 222 | |
| +2,6% | 57,7 % | 1.567 | |
| +2,6% | 61,3 % | 204 | |
| +2,5% | 52,3 % | 2.759 | |
| +2,3% | 51,8 % | 1.909 | |
| +2,3% | 52,5 % | 3.079 | |
| +2,1% | 51,7 % | 1.243 |
Cu cine este Ogre Magi mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,9% | 51,9 % | 726 | |
| +2,5% | 54,5 % | 145 | |
| +2,4% | 56,8 % | 2.321 | |
| +2,2% | 52,9 % | 889 | |
| +2,1% | 55,5 % | 4.706 | |
| +2,0% | 51,3 % | 858 | |
| +2,0% | 52,3 % | 637 | |
| +1,9% | 53,6 % | 2.384 | |
| +1,9% | 50,9 % | 558 | |
| +1,9% | 55,9 % | 542 | |
| +1,8% | 53,1 % | 861 | |
| +1,8% | 55,6 % | 1.308 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











