
Dawnbreaker: counteri și build în Dota 2
Dawnbreaker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dawnbreaker
Start
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 15 minEcho Sabre
- 20 minAghanim's Shard
- 22 minHarpoon
- 23 minDesolator
- 29 minBlack King Bar
- 36 minAssault Cuirass
Talente
- -4 s de repaus pentru Starbreaker 59 %+80% distanță de invocare/viteză pentru Celestial Hammer 41 %25
- +150 rază pentru Solar Guardian 32 %-1 atac necesar pentru Luminosity 68 %20
- +40% daune dâră/ciocan pentru Celestial Hammer 27 %-20 s de repaus pentru Solar Guardian 73 %15
- +25% daune critice pentru Luminosity 100 %Dâra de la Celestial Hammer acordă viteză de mișcare aliaților 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Celestial Hammer
- niv. 10Starbreaker
- niv. 15Luminosity
- Poziția 3: Off Lane91 %
Puternici împotriva lui Dawnbreaker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 50,6 % | 6.519 | |
| +3,1% | 50,9 % | 8.869 | |
| +2,9% | 48,6 % | 7.763 | |
| +2,7% | 52,5 % | 856 | |
| +2,6% | 46,0 % | 4.743 | |
| +2,6% | 52,5 % | 2.409 | |
| +2,5% | 52,8 % | 7.389 | |
| +2,5% | 51,4 % | 2.069 | |
| +2,4% | 45,3 % | 3.964 | |
| +2,3% | 51,1 % | 6.531 | |
| +2,2% | 48,2 % | 3.793 | |
| +2,2% | 49,2 % | 4.388 |
Dawnbreaker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 58,5 % | 1.066 | |
| +3,6% | 53,3 % | 16.752 | |
| +3,4% | 54,1 % | 9.596 | |
| +3,3% | 49,6 % | 1.473 | |
| +2,7% | 55,7 % | 3.065 | |
| +2,6% | 58,8 % | 388 | |
| +2,5% | 61,7 % | 9.224 | |
| +2,4% | 52,5 % | 9.585 | |
| +1,8% | 52,7 % | 14.755 | |
| +1,8% | 58,6 % | 1.959 | |
| +1,7% | 53,5 % | 31.697 | |
| +1,6% | 52,2 % | 15.738 |
Cu cine este Dawnbreaker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 53,1 % | 352 | |
| +3,4% | 51,6 % | 2.421 | |
| +3,3% | 51,3 % | 614 | |
| +3,1% | 51,7 % | 848 | |
| +2,9% | 56,5 % | 1.211 | |
| +2,5% | 53,3 % | 1.055 | |
| +2,3% | 60,6 % | 1.464 | |
| +2,3% | 55,8 % | 1.426 | |
| +2,2% | 53,8 % | 3.296 | |
| +2,1% | 55,5 % | 1.313 | |
| +1,9% | 52,3 % | 5.587 | |
| +1,7% | 56,5 % | 4.609 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











