
Naga Siren: counteri și build în Dota 2
Naga Siren în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Naga Siren
Start
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Tango
- Circlet
- Slippers of Agility
Cizme
- 7 minPower Treads
- 40 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minWraith Band
- 3 minMagic Wand
- 12 minYasha
- 16 minManta Style
- 21 minOrchid Malevolence
Talente
- -10 s de repaus pentru Mirror Image 81 %+25 agilitate 19 %25
- -25 s de repaus pentru Song of the Siren 2 %+1 iluzie pentru Mirror Image 98 %20
- +10% daune pentru Mirror Image 61 %-75% daune încasate de iluzii pentru Mirror Image 39 %15
- +125 viteză de tragere pentru Reel In 1 %+30% daune pentru Rip Tide 99 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Mirror Image
- niv. 9Rip Tide
- niv. 14Ensnare
- Poziția 1: Safe Lane84 %
Puternici împotriva lui Naga Siren
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,8% | 58,3 % | 415 | |
| +6,1% | 53,3 % | 463 | |
| +5,1% | 58,5 % | 1.066 | |
| +4,6% | 55,0 % | 505 | |
| +4,4% | 55,5 % | 1.655 | |
| +4,1% | 55,7 % | 671 | |
| +3,9% | 54,7 % | 640 | |
| +3,9% | 53,3 % | 943 | |
| +3,8% | 54,8 % | 1.744 | |
| +3,7% | 57,7 % | 1.527 | |
| +3,7% | 48,8 % | 492 | |
| +3,5% | 54,1 % | 811 |
Naga Siren e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +9,0% | 56,3 % | 1.152 | |
| +8,1% | 56,0 % | 709 | |
| +6,0% | 54,3 % | 593 | |
| +5,5% | 51,9 % | 667 | |
| +5,5% | 56,1 % | 946 | |
| +5,2% | 56,9 % | 376 | |
| +4,6% | 55,8 % | 330 | |
| +4,4% | 51,2 % | 381 | |
| +4,1% | 57,3 % | 571 | |
| +4,0% | 54,1 % | 1.401 | |
| +3,7% | 47,6 % | 1.721 | |
| +3,7% | 49,8 % | 1.063 |
Cu cine este Naga Siren mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 53,0 % | 2.047 | |
| +4,5% | 53,0 % | 398 | |
| +3,6% | 48,5 % | 369 | |
| +3,3% | 52,2 % | 483 | |
| +3,2% | 51,2 % | 521 | |
| +2,8% | 49,8 % | 546 | |
| +2,8% | 51,5 % | 1.432 | |
| +2,7% | 48,8 % | 1.964 | |
| +2,7% | 53,2 % | 517 | |
| +2,5% | 50,4 % | 879 | |
| +2,4% | 53,3 % | 2.060 | |
| +2,1% | 48,9 % | 609 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











