
Wraith King: counteri și build în Dota 2
Wraith King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Wraith King
Start
- Tango
- Quelling Blade
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 8 minPhase Boots
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 18 minRadiance
- 21 minBlink Dagger
- 23 minDesolator
- 28 minAghanim's Shard
- 32 minBlack King Bar
- 34 minAssault Cuirass
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- -2 s de repaus pentru Mortal Strike 51 %Reincarnation folosește Wraithfire Blast 49 %25
- +50 viteză de atac 76 %+5 schelete pentru Bone Guard 24 %20
- +0.75 s de năucire pentru Wraithfire Blast 44 %+300 viață 56 %15
- +8% furt de viață pentru Vampiric Spirit 45 %+2 s de încetinire pentru Wraithfire Blast 55 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Bone Guard
- niv. 10Mortal Strike
- niv. 15Wraithfire Blast
- Poziția 3: Off Lane69 %
- Poziția 1: Safe Lane27 %
Puternici împotriva lui Wraith King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 48,0 % | 3.471 | |
| +5,1% | 53,2 % | 19.382 | |
| +4,4% | 49,5 % | 7.820 | |
| +3,8% | 50,2 % | 6.114 | |
| +3,7% | 46,4 % | 3.284 | |
| +3,7% | 47,6 % | 1.721 | |
| +3,7% | 46,3 % | 10.682 | |
| +3,5% | 48,0 % | 16.443 | |
| +3,5% | 48,4 % | 21.190 | |
| +3,2% | 47,5 % | 6.789 | |
| +3,1% | 48,7 % | 23.469 | |
| +3,0% | 49,0 % | 2.903 |
Wraith King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 58,8 % | 6.071 | |
| +3,6% | 59,9 % | 7.665 | |
| +3,0% | 60,3 % | 3.073 | |
| +2,8% | 60,0 % | 10.045 | |
| +2,5% | 56,0 % | 4.920 | |
| +2,3% | 55,1 % | 3.271 | |
| +2,2% | 61,5 % | 4.718 | |
| +2,1% | 61,0 % | 5.785 | |
| +2,1% | 56,0 % | 17.775 | |
| +2,0% | 57,7 % | 3.696 | |
| +1,9% | 55,2 % | 21.692 | |
| +1,9% | 57,2 % | 5.195 |
Cu cine este Wraith King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 57,9 % | 1.692 | |
| +3,2% | 56,0 % | 2.780 | |
| +2,6% | 56,2 % | 2.869 | |
| +2,4% | 58,6 % | 10.874 | |
| +2,4% | 59,6 % | 3.275 | |
| +2,3% | 53,2 % | 3.738 | |
| +1,8% | 53,8 % | 4.238 | |
| +1,7% | 53,0 % | 372 | |
| +1,6% | 52,5 % | 10.825 | |
| +1,5% | 53,6 % | 23.485 | |
| +1,4% | 53,9 % | 2.401 | |
| +1,3% | 55,4 % | 28.122 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











