
Grimstroke: counteri și build în Dota 2
Grimstroke în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Grimstroke
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minBlink Dagger
- 23 minGlimmer Cape
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +150 rază pentru Ink Swell 41 %+70% viteză și distanță de traversare pentru Stroke of Fate 59 %25
- +80% daune pentru Stroke of Fate 51 %+2 atacuri necesare pentru a distruge fantoma 49 %20
- +25.0% daune încasate de la vrăji pentru Soulbind 83 %+15% viteză de mișcare pentru Ink Swell 17 %15
- +65 DPS pentru Phantom's Embrace 56 %-4 s de repaus pentru Ink Swell 44 %10
Ordinea abilităților
- niv. 10Stroke of Fate
- niv. 10Phantom's Embrace
- niv. 14Ink Swell
- Poziția 5: Hard Support56 %
- Poziția 4: Support42 %
Puternici împotriva lui Grimstroke
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 52,8 % | 3.166 | |
| +3,8% | 47,4 % | 1.387 | |
| +3,1% | 51,9 % | 3.835 | |
| +3,1% | 53,4 % | 668 | |
| +3,1% | 50,8 % | 1.014 | |
| +3,0% | 56,0 % | 1.198 | |
| +2,7% | 53,1 % | 7.649 | |
| +2,6% | 44,6 % | 509 | |
| +2,4% | 50,9 % | 4.231 | |
| +2,2% | 46,1 % | 2.549 | |
| +2,1% | 51,5 % | 2.934 | |
| +2,1% | 47,1 % | 2.191 |
Grimstroke e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 58,8 % | 7.927 | |
| +3,3% | 54,5 % | 9.469 | |
| +2,3% | 58,0 % | 2.686 | |
| +2,3% | 55,6 % | 2.683 | |
| +2,3% | 57,8 % | 2.227 | |
| +2,0% | 54,9 % | 841 | |
| +2,0% | 52,3 % | 10.788 | |
| +1,9% | 53,2 % | 21.897 | |
| +1,8% | 50,0 % | 9.014 | |
| +1,7% | 51,9 % | 1.950 | |
| +1,6% | 50,8 % | 5.248 | |
| +1,5% | 53,3 % | 2.916 |
Cu cine este Grimstroke mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 54,1 % | 1.328 | |
| +2,7% | 54,3 % | 2.641 | |
| +2,5% | 60,3 % | 1.081 | |
| +2,0% | 56,6 % | 1.280 | |
| +2,0% | 53,3 % | 3.112 | |
| +1,9% | 52,2 % | 2.354 | |
| +1,9% | 54,3 % | 15.932 | |
| +1,9% | 56,3 % | 3.451 | |
| +1,8% | 56,1 % | 9.827 | |
| +1,7% | 55,8 % | 1.539 | |
| +1,4% | 58,0 % | 1.064 | |
| +1,2% | 54,8 % | 8.058 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











