
Shadow Demon: counteri și build în Dota 2
Shadow Demon în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Shadow Demon
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 11 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
Talente
- Demonic Purge aplică Shadow Poison 0 %2 încărcături de Disruption 100 %25
- +15% daune împărtășite pentru Disseminate 36 %-20 s de repaus pentru Demonic Purge 65 %20
- +15% daune pentru Shadow Poison 54 %+8 forță 46 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Shadow Poison
- niv. 11Disseminate
- niv. 12Disruption
- Poziția 5: Hard Support57 %
- Poziția 4: Support39 %
Puternici împotriva lui Shadow Demon
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,3% | 63,0 % | 341 | |
| +5,1% | 59,4 % | 739 | |
| +3,7% | 58,5 % | 1.167 | |
| +3,6% | 56,6 % | 615 | |
| +3,4% | 53,6 % | 416 | |
| +3,3% | 54,5 % | 1.176 | |
| +3,2% | 59,9 % | 454 | |
| +3,1% | 59,3 % | 508 | |
| +3,0% | 53,7 % | 775 | |
| +2,7% | 59,8 % | 996 | |
| +2,6% | 56,0 % | 1.958 | |
| +2,5% | 57,0 % | 2.468 |
Shadow Demon e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 53,8 % | 301 | |
| +4,1% | 46,9 % | 2.820 | |
| +4,0% | 51,1 % | 1.277 | |
| +3,8% | 47,4 % | 1.387 | |
| +3,5% | 46,4 % | 2.265 | |
| +3,4% | 47,6 % | 370 | |
| +2,9% | 48,2 % | 1.766 | |
| +2,8% | 49,1 % | 1.280 | |
| +2,7% | 51,3 % | 638 | |
| +2,4% | 52,6 % | 701 | |
| +2,2% | 44,2 % | 782 | |
| +2,2% | 49,9 % | 467 |
Cu cine este Shadow Demon mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 49,4 % | 439 | |
| +3,3% | 48,7 % | 1.262 | |
| +3,0% | 47,0 % | 636 | |
| +3,0% | 45,5 % | 530 | |
| +2,8% | 47,6 % | 742 | |
| +2,8% | 45,8 % | 828 | |
| +2,4% | 44,3 % | 884 | |
| +2,4% | 51,4 % | 784 | |
| +2,3% | 47,1 % | 1.270 | |
| +2,1% | 48,8 % | 486 | |
| +2,0% | 46,4 % | 431 | |
| +2,0% | 47,2 % | 616 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











