
Templar Assassin: counteri și build în Dota 2
Templar Assassin în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Templar Assassin
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Wand
- Magic Stick
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minFalcon Blade
- 16 minDesolator
- 18 minDragon Lance
- 19 minBlink Dagger
- 24 minCrystalys
- 27 minHurricane Pike
- 30 minDaedalus
- 30 minBlack King Bar
Talente
- 0.8 s de izbire pentru lovitura cauzată cu Meld 86 %+4 instanțe de Refraction 14 %25
- Refraction descântă 27 %+4 reducere armură pentru Meld 73 %20
- +225 distanță de atac pentru Meld 0 %+3 capcane pentru Psionic Trap 100 %15
- +1.5 s durată efect negativ pentru Meld 60 %+15% încetinire pentru Psionic Trap 40 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Meld
- niv. 10Psi Blades
- niv. 14Refraction
- Poziția 1: Safe Lane72 %
- Poziția 2: Mid Lane27 %
Puternici împotriva lui Templar Assassin
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 60,6 % | 2.237 | |
| +4,7% | 60,7 % | 5.002 | |
| +4,2% | 51,9 % | 395 | |
| +4,1% | 55,1 % | 2.747 | |
| +3,6% | 60,6 % | 6.458 | |
| +3,1% | 58,1 % | 989 | |
| +3,1% | 56,4 % | 610 | |
| +3,1% | 55,2 % | 3.525 | |
| +3,0% | 55,8 % | 606 | |
| +3,0% | 57,9 % | 1.144 | |
| +2,9% | 56,1 % | 2.380 | |
| +2,8% | 53,5 % | 1.448 |
Templar Assassin e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 49,4 % | 405 | |
| +4,6% | 49,1 % | 5.189 | |
| +4,2% | 52,6 % | 1.149 | |
| +4,0% | 50,8 % | 1.615 | |
| +3,6% | 54,3 % | 964 | |
| +3,6% | 48,3 % | 7.299 | |
| +3,0% | 46,6 % | 3.754 | |
| +3,0% | 48,8 % | 8.133 | |
| +2,4% | 49,9 % | 3.352 | |
| +2,4% | 47,6 % | 10.442 | |
| +2,4% | 52,4 % | 2.296 | |
| +2,2% | 54,3 % | 2.241 |
Cu cine este Templar Assassin mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,9% | 51,3 % | 413 | |
| +2,4% | 48,3 % | 3.546 | |
| +2,4% | 44,3 % | 896 | |
| +2,3% | 42,9 % | 1.684 | |
| +2,2% | 50,8 % | 482 | |
| +2,0% | 51,7 % | 2.024 | |
| +1,9% | 54,2 % | 660 | |
| +1,7% | 46,5 % | 759 | |
| +1,6% | 51,1 % | 2.053 | |
| +1,6% | 46,8 % | 3.102 | |
| +1,5% | 45,2 % | 2.092 | |
| +1,4% | 48,1 % | 7.241 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











