
Nyx Assassin: counteri și build în Dota 2
Nyx Assassin în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Nyx Assassin
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Magic Stick
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 8 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 9 minUrn of Shadows
- 21 minDagon
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 26 minDagon
- 29 minDagon
- 31 minDagon
- 33 minAghanim's Scepter
- 34 minDagon
Talente
- 600 rază pentru Mind Flare 84 %+80 agilitate 16 %25
- +0.6 s de năucire pentru Spiked Carapace 42 %+140 daune pentru Impale 58 %20
- +50 daune pentru Vendetta 23 %-3 s de repaus pentru Mind Flare 77 %15
- +25% daune reflectate pentru Spiked Carapace 44 %+0.2 s de năucire pentru Impale 56 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Impale
- niv. 10Mind Flare
- niv. 15Spiked Carapace
- Poziția 4: Support50 %
- Poziția 2: Mid Lane25 %
- Poziția 5: Hard Support18 %
Puternici împotriva lui Nyx Assassin
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 45,1 % | 530 | |
| +3,7% | 57,1 % | 1.092 | |
| +3,3% | 46,2 % | 1.293 | |
| +3,2% | 46,4 % | 2.657 | |
| +3,0% | 46,6 % | 3.754 | |
| +3,0% | 55,2 % | 966 | |
| +2,6% | 48,5 % | 2.687 | |
| +2,6% | 50,6 % | 3.522 | |
| +2,5% | 49,3 % | 2.138 | |
| +2,5% | 51,0 % | 3.277 | |
| +2,3% | 51,8 % | 604 | |
| +2,2% | 51,2 % | 6.429 |
Nyx Assassin e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,3% | 60,5 % | 1.848 | |
| +6,0% | 55,0 % | 14.594 | |
| +3,3% | 57,1 % | 4.373 | |
| +3,3% | 57,4 % | 2.191 | |
| +2,8% | 54,1 % | 3.448 | |
| +2,5% | 57,4 % | 1.829 | |
| +2,5% | 52,8 % | 7.389 | |
| +2,2% | 51,6 % | 9.847 | |
| +2,1% | 54,7 % | 8.842 | |
| +2,1% | 57,8 % | 1.810 | |
| +1,9% | 53,0 % | 8.195 | |
| +1,8% | 52,2 % | 1.866 |
Cu cine este Nyx Assassin mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 58,2 % | 479 | |
| +3,4% | 56,0 % | 1.974 | |
| +3,2% | 61,8 % | 871 | |
| +2,8% | 56,0 % | 2.641 | |
| +2,8% | 56,9 % | 2.198 | |
| +2,7% | 54,7 % | 2.358 | |
| +2,4% | 54,6 % | 3.670 | |
| +2,3% | 57,6 % | 1.238 | |
| +2,0% | 53,0 % | 4.896 | |
| +2,0% | 56,4 % | 3.469 | |
| +1,9% | 53,8 % | 2.920 | |
| +1,8% | 50,0 % | 968 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











