
Sand King: counteri și build în Dota 2
Sand King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sand King
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 9 minArcane Boots
- 35 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 12 minBlink Dagger
- 19 minAghanim's Scepter
- 30 minCrystalys
Talente
- +125 daune pentru Stinger 45 %35% încetinire și orbire pentru Sand Storm 55 %25
- -3 s de repaus pentru Burrowstrike 6 %+6 pulsuri pentru Epicenter 94 %20
- +25% daune pe secundă pentru Sand Storm 63 %+200 distanță de invocare pentru Burrowstrike 37 %15
- +12% încetinire pentru Stinger 58 %+100 rază pentru Caustic Finale 42 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Sand Storm
- niv. 10Burrowstrike
- niv. 15Stinger
- Poziția 3: Off Lane60 %
- Poziția 2: Mid Lane23 %
- Poziția 4: Support11 %
Puternici împotriva lui Sand King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 51,8 % | 1.887 | |
| +3,6% | 54,4 % | 1.517 | |
| +3,0% | 54,3 % | 2.404 | |
| +2,8% | 52,4 % | 3.149 | |
| +2,8% | 56,5 % | 1.275 | |
| +2,7% | 53,1 % | 2.419 | |
| +2,7% | 55,4 % | 2.563 | |
| +2,7% | 55,7 % | 1.597 | |
| +2,6% | 53,9 % | 4.492 | |
| +2,6% | 53,0 % | 3.561 | |
| +2,4% | 50,8 % | 922 | |
| +2,2% | 53,6 % | 1.443 |
Sand King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,8% | 58,3 % | 415 | |
| +7,1% | 54,4 % | 620 | |
| +5,9% | 48,3 % | 551 | |
| +4,8% | 50,1 % | 5.091 | |
| +4,5% | 48,2 % | 542 | |
| +4,4% | 51,8 % | 1.807 | |
| +4,4% | 55,7 % | 1.364 | |
| +3,6% | 56,6 % | 615 | |
| +3,2% | 51,9 % | 1.382 | |
| +2,7% | 51,7 % | 424 | |
| +2,7% | 46,1 % | 4.861 | |
| +2,6% | 48,5 % | 2.687 |
Cu cine este Sand King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 55,0 % | 912 | |
| +4,5% | 54,2 % | 452 | |
| +4,3% | 51,3 % | 374 | |
| +3,9% | 51,0 % | 1.201 | |
| +3,6% | 51,4 % | 1.010 | |
| +2,6% | 56,2 % | 2.833 | |
| +2,3% | 53,4 % | 6.805 | |
| +2,2% | 54,2 % | 1.234 | |
| +2,0% | 52,1 % | 3.454 | |
| +2,0% | 47,5 % | 1.142 | |
| +1,9% | 52,0 % | 5.393 | |
| +1,7% | 48,2 % | 813 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











