
Sand King: counteri și build în Dota 2
Sand King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sand King
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 9 minArcane Boots
- 35 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 12 minBlink Dagger
- 19 minAghanim's Scepter
- 30 minCrystalys
Talente
- +125 daune pentru Stinger 45 %35% încetinire și orbire pentru Sand Storm 55 %25
- -3 s de repaus pentru Burrowstrike 6 %+6 pulsuri pentru Epicenter 94 %20
- +25% daune pe secundă pentru Sand Storm 63 %+200 distanță de invocare pentru Burrowstrike 37 %15
- +12% încetinire pentru Stinger 58 %+100 rază pentru Caustic Finale 42 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Sand Storm
- niv. 10Burrowstrike
- niv. 15Stinger
- Poziția 3: Off Lane59 %
- Poziția 2: Mid Lane20 %
- Poziția 4: Support14 %
Puternici împotriva lui Sand King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 53,2 % | 639 | |
| +4,1% | 55,2 % | 986 | |
| +4,1% | 54,5 % | 475 | |
| +3,8% | 53,5 % | 1.174 | |
| +3,4% | 56,2 % | 564 | |
| +3,4% | 55,7 % | 1.416 | |
| +3,1% | 56,0 % | 2.711 | |
| +2,9% | 50,6 % | 316 | |
| +2,9% | 52,9 % | 456 | |
| +2,8% | 52,5 % | 440 | |
| +2,8% | 52,2 % | 1.051 | |
| +2,8% | 54,4 % | 4.016 |
Sand King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +9,7% | 62,6 % | 182 | |
| +8,6% | 58,9 % | 253 | |
| +5,6% | 52,4 % | 1.940 | |
| +4,5% | 52,8 % | 769 | |
| +4,1% | 55,0 % | 509 | |
| +3,7% | 44,8 % | 203 | |
| +3,2% | 47,0 % | 183 | |
| +3,1% | 50,8 % | 2.514 | |
| +3,0% | 46,8 % | 2.013 | |
| +2,9% | 56,4 % | 638 | |
| +2,8% | 54,5 % | 571 | |
| +2,8% | 55,9 % | 188 |
Cu cine este Sand King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 53,3 % | 422 | |
| +4,6% | 58,9 % | 489 | |
| +4,3% | 54,4 % | 158 | |
| +3,8% | 53,0 % | 387 | |
| +3,7% | 49,6 % | 125 | |
| +3,2% | 54,2 % | 1.914 | |
| +2,7% | 50,0 % | 348 | |
| +2,6% | 49,7 % | 286 | |
| +2,6% | 49,8 % | 263 | |
| +2,5% | 52,9 % | 3.056 | |
| +2,3% | 48,7 % | 1.344 | |
| +2,2% | 53,6 % | 781 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











