
Sand King: counteri și build în Dota 2
Sand King în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sand King
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 9 minArcane Boots
- 35 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 12 minBlink Dagger
- 19 minAghanim's Scepter
- 30 minCrystalys
Talente
- +125 daune pentru Stinger 45 %35% încetinire și orbire pentru Sand Storm 55 %25
- -3 s de repaus pentru Burrowstrike 6 %+6 pulsuri pentru Epicenter 94 %20
- +25% daune pe secundă pentru Sand Storm 63 %+200 distanță de invocare pentru Burrowstrike 37 %15
- +12% încetinire pentru Stinger 58 %+100 rază pentru Caustic Finale 42 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Sand Storm
- niv. 10Burrowstrike
- niv. 15Stinger
- Poziția 3: Off Lane65 %
- Poziția 2: Mid Lane32 %
Puternici împotriva lui Sand King
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 58,3 % | 247 | |
| +4,2% | 59,9 % | 192 | |
| +4,1% | 56,5 % | 391 | |
| +3,9% | 61,1 % | 208 | |
| +3,3% | 55,6 % | 250 | |
| +3,3% | 55,2 % | 232 | |
| +3,0% | 53,0 % | 202 | |
| +3,0% | 55,5 % | 164 | |
| +2,8% | 55,2 % | 473 | |
| +2,8% | 60,8 % | 158 | |
| +2,7% | 53,8 % | 212 | |
| +2,7% | 55,0 % | 302 |
Sand King e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,3% | 36,0 % | 25 | |
| +6,8% | 51,9 % | 54 | |
| +6,4% | 48,2 % | 56 | |
| +5,7% | 49,7 % | 563 | |
| +5,4% | 51,9 % | 491 | |
| +4,9% | 46,8 % | 79 | |
| +4,7% | 58,9 % | 95 | |
| +4,5% | 53,4 % | 174 | |
| +4,2% | 51,7 % | 201 | |
| +4,2% | 56,9 % | 197 | |
| +4,1% | 51,0 % | 145 | |
| +3,3% | 50,6 % | 318 |
Cu cine este Sand King mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 56,9 % | 58 | |
| +4,8% | 54,3 % | 35 | |
| +4,7% | 53,7 % | 54 | |
| +4,0% | 55,7 % | 230 | |
| +3,9% | 62,4 % | 93 | |
| +3,8% | 53,7 % | 641 | |
| +3,7% | 50,4 % | 133 | |
| +3,7% | 49,2 % | 179 | |
| +3,5% | 49,3 % | 140 | |
| +3,0% | 48,3 % | 143 | |
| +2,8% | 53,0 % | 168 | |
| +2,6% | 50,3 % | 358 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











