
Bane: counteri și build în Dota 2
Bane în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Bane
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minAether Lens
Talente
- +275 daune/vindecare pentru Brain Sap 30 %+3 s durată pentru Fiend's Grip 71 %25
- -3 s de repaus pentru Nightmare 67 %+30 viteză de mișcare 33 %20
- +13 daune pe secundă pentru Enfeeble 38 %+5% drenare din maximul de mana pentru Fiend's Grip 63 %15
- +125 distanță de invocare pentru Brain Sap 41 %+20% reducere a distanței de invocare pentru ținta abilității Enfeeble 59 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Brain Sap
- niv. 10Nightmare
- niv. 15Enfeeble
- Poziția 5: Hard Support60 %
- Poziția 4: Support34 %
Puternici împotriva lui Bane
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 61,0 % | 534 | |
| +4,8% | 61,6 % | 573 | |
| +4,6% | 50,9 % | 666 | |
| +4,0% | 54,9 % | 3.246 | |
| +3,8% | 53,3 % | 2.334 | |
| +2,9% | 55,9 % | 3.288 | |
| +2,9% | 50,8 % | 1.754 | |
| +2,8% | 54,7 % | 1.383 | |
| +2,8% | 53,1 % | 486 | |
| +2,5% | 52,2 % | 3.998 | |
| +2,4% | 52,6 % | 1.015 | |
| +2,1% | 53,2 % | 1.678 |
Bane e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 55,2 % | 996 | |
| +4,0% | 55,9 % | 1.234 | |
| +3,9% | 51,6 % | 4.073 | |
| +2,8% | 54,3 % | 641 | |
| +2,7% | 49,7 % | 610 | |
| +2,7% | 54,5 % | 695 | |
| +2,5% | 52,6 % | 2.040 | |
| +2,5% | 55,4 % | 913 | |
| +2,2% | 51,3 % | 1.692 | |
| +2,2% | 53,8 % | 1.773 | |
| +2,1% | 50,1 % | 581 | |
| +2,0% | 54,2 % | 2.477 |
Cu cine este Bane mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 59,4 % | 480 | |
| +3,6% | 51,4 % | 992 | |
| +3,2% | 52,8 % | 1.139 | |
| +3,2% | 52,0 % | 833 | |
| +3,2% | 50,9 % | 996 | |
| +3,0% | 49,7 % | 1.217 | |
| +3,0% | 54,1 % | 1.325 | |
| +2,8% | 53,2 % | 802 | |
| +2,6% | 53,1 % | 573 | |
| +2,5% | 51,1 % | 1.265 | |
| +2,3% | 48,8 % | 1.587 | |
| +2,2% | 52,8 % | 477 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











