
Bane: counteri și build în Dota 2
Bane în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Bane
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minAether Lens
Talente
- +275 daune/vindecare pentru Brain Sap 30 %+3 s durată pentru Fiend's Grip 71 %25
- -3 s de repaus pentru Nightmare 67 %+30 viteză de mișcare 33 %20
- +13 daune pe secundă pentru Enfeeble 38 %+5% drenare din maximul de mana pentru Fiend's Grip 63 %15
- +125 distanță de invocare pentru Brain Sap 41 %+20% reducere a distanței de invocare pentru ținta abilității Enfeeble 59 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Brain Sap
- niv. 10Nightmare
- niv. 15Enfeeble
- Poziția 5: Hard Support68 %
- Poziția 4: Support28 %
Puternici împotriva lui Bane
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 54,8 % | 157 | |
| +5,0% | 55,6 % | 471 | |
| +4,5% | 61,8 % | 102 | |
| +4,3% | 58,3 % | 120 | |
| +4,3% | 61,4 % | 140 | |
| +4,0% | 53,9 % | 469 | |
| +3,5% | 55,9 % | 508 | |
| +3,5% | 54,1 % | 891 | |
| +2,9% | 57,6 % | 465 | |
| +2,8% | 56,2 % | 194 | |
| +2,7% | 52,1 % | 163 | |
| +2,6% | 53,0 % | 183 |
Bane e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 57,0 % | 135 | |
| +4,7% | 58,0 % | 238 | |
| +4,5% | 53,0 % | 575 | |
| +4,2% | 59,8 % | 117 | |
| +4,1% | 56,5 % | 239 | |
| +3,4% | 57,4 % | 188 | |
| +3,3% | 59,9 % | 137 | |
| +3,1% | 56,1 % | 189 | |
| +3,1% | 55,5 % | 733 | |
| +3,0% | 52,9 % | 68 | |
| +2,9% | 51,2 % | 529 | |
| +2,9% | 63,2 % | 361 |
Cu cine este Bane mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 53,3 % | 240 | |
| +4,9% | 57,7 % | 194 | |
| +4,1% | 51,4 % | 138 | |
| +3,8% | 54,9 % | 193 | |
| +3,8% | 58,5 % | 65 | |
| +3,6% | 62,6 % | 99 | |
| +3,5% | 52,9 % | 312 | |
| +3,2% | 55,6 % | 63 | |
| +3,2% | 51,5 % | 66 | |
| +3,0% | 55,1 % | 216 | |
| +2,8% | 54,8 % | 728 | |
| +2,7% | 57,5 % | 73 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











