
Bane: counteri și build în Dota 2
Bane în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Bane
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minAether Lens
Talente
- +275 daune/vindecare pentru Brain Sap 30 %+3 s durată pentru Fiend's Grip 71 %25
- -3 s de repaus pentru Nightmare 67 %+30 viteză de mișcare 33 %20
- +13 daune pe secundă pentru Enfeeble 38 %+5% drenare din maximul de mana pentru Fiend's Grip 63 %15
- +125 distanță de invocare pentru Brain Sap 41 %+20% reducere a distanței de invocare pentru ținta abilității Enfeeble 59 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Brain Sap
- niv. 10Nightmare
- niv. 15Enfeeble
- Poziția 5: Hard Support54 %
- Poziția 4: Support40 %
Puternici împotriva lui Bane
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 54,8 % | 73 | |
| +5,3% | 64,2 % | 81 | |
| +4,7% | 52,4 % | 42 | |
| +4,7% | 61,5 % | 239 | |
| +3,9% | 60,9 % | 368 | |
| +3,8% | 58,4 % | 178 | |
| +3,6% | 56,6 % | 740 | |
| +3,5% | 58,7 % | 351 | |
| +3,4% | 58,4 % | 89 | |
| +3,3% | 66,7 % | 42 | |
| +3,3% | 59,3 % | 462 | |
| +3,0% | 56,9 % | 239 |
Bane e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 58,6 % | 677 | |
| +4,6% | 57,9 % | 95 | |
| +4,4% | 56,3 % | 160 | |
| +4,3% | 54,8 % | 126 | |
| +3,5% | 52,6 % | 559 | |
| +3,4% | 54,6 % | 97 | |
| +3,3% | 60,8 % | 102 | |
| +3,2% | 55,2 % | 471 | |
| +3,2% | 53,4 % | 163 | |
| +2,8% | 49,8 % | 654 | |
| +2,7% | 48,9 % | 415 | |
| +2,7% | 50,7 % | 207 |
Cu cine este Bane mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 57,4 % | 148 | |
| +4,9% | 61,3 % | 75 | |
| +4,6% | 55,1 % | 713 | |
| +4,5% | 57,9 % | 541 | |
| +4,3% | 52,1 % | 121 | |
| +4,2% | 56,2 % | 169 | |
| +4,2% | 53,3 % | 90 | |
| +4,0% | 62,3 % | 53 | |
| +4,0% | 55,6 % | 358 | |
| +3,0% | 54,5 % | 112 | |
| +3,0% | 51,8 % | 496 | |
| +2,8% | 56,4 % | 94 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











