
Bane: counteri și build în Dota 2
Bane în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Bane
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 21 minAether Lens
Talente
- +275 daune/vindecare pentru Brain Sap 30 %+3 s durată pentru Fiend's Grip 71 %25
- -3 s de repaus pentru Nightmare 67 %+30 viteză de mișcare 33 %20
- +13 daune pe secundă pentru Enfeeble 38 %+5% drenare din maximul de mana pentru Fiend's Grip 63 %15
- +125 distanță de invocare pentru Brain Sap 41 %+20% reducere a distanței de invocare pentru ținta abilității Enfeeble 59 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Brain Sap
- niv. 10Nightmare
- niv. 15Enfeeble
- Poziția 5: Hard Support61 %
- Poziția 4: Support33 %
Puternici împotriva lui Bane
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,1% | 63,2 % | 212 | |
| +5,6% | 55,4 % | 1.003 | |
| +5,4% | 63,0 % | 216 | |
| +5,3% | 55,5 % | 1.276 | |
| +4,2% | 49,0 % | 255 | |
| +4,1% | 55,9 % | 424 | |
| +4,0% | 56,2 % | 1.319 | |
| +3,8% | 53,9 % | 440 | |
| +3,4% | 56,1 % | 1.251 | |
| +3,4% | 51,9 % | 1.702 | |
| +3,1% | 53,8 % | 662 | |
| +2,9% | 55,9 % | 930 |
Bane e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 55,1 % | 381 | |
| +4,0% | 56,8 % | 533 | |
| +4,0% | 55,4 % | 793 | |
| +3,8% | 52,1 % | 1.607 | |
| +3,4% | 56,5 % | 905 | |
| +3,2% | 52,2 % | 186 | |
| +3,1% | 52,9 % | 365 | |
| +3,0% | 55,7 % | 221 | |
| +2,9% | 61,6 % | 1.186 | |
| +2,8% | 56,1 % | 278 | |
| +2,7% | 59,4 % | 256 | |
| +2,6% | 56,8 % | 324 |
Cu cine este Bane mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 61,7 % | 167 | |
| +4,2% | 54,4 % | 333 | |
| +3,6% | 56,3 % | 540 | |
| +3,5% | 51,8 % | 396 | |
| +3,4% | 49,6 % | 518 | |
| +3,2% | 56,1 % | 1.375 | |
| +3,0% | 57,4 % | 148 | |
| +3,0% | 50,3 % | 517 | |
| +2,9% | 50,6 % | 340 | |
| +2,9% | 51,9 % | 368 | |
| +2,9% | 52,6 % | 521 | |
| +2,8% | 54,3 % | 1.631 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











