
Abaddon: counteri și build în Dota 2
Abaddon în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Abaddon
Start
- Tango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 32 minGuardian Greaves
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 19 minHoly Locket
Talente
- +65 viteză de atac bonus pentru Curse of Avernus 15 %350 zonă de efect pentru Mist Coil 85 %25
- +80 barieră pentru Aphotic Shield 77 %100 DPS sub formă de ardere pentru Borrowed Time 23 %20
- -10 s de repaus pentru Borrowed Time 0 %+35 daune/vindecare pentru Mist Coil 100 %15
- +30 DPS pentru Curse of Avernus 10 %Aphotic Shield oferă +8 regenerare de viață 90 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Mist Coil
- niv. 9Aphotic Shield
- niv. 15Curse of Avernus
- Poziția 5: Hard Support38 %
- Poziția 3: Off Lane31 %
- Poziția 4: Support23 %
Puternici împotriva lui Abaddon
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 53,0 % | 1.970 | |
| +3,9% | 55,9 % | 3.742 | |
| +3,7% | 49,4 % | 782 | |
| +3,7% | 50,5 % | 392 | |
| +3,5% | 51,9 % | 3.664 | |
| +3,5% | 51,3 % | 1.390 | |
| +3,5% | 57,9 % | 456 | |
| +3,4% | 50,1 % | 1.107 | |
| +3,3% | 49,4 % | 745 | |
| +3,1% | 50,9 % | 808 | |
| +3,0% | 51,1 % | 1.162 | |
| +2,5% | 46,5 % | 677 |
Abaddon e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 54,3 % | 637 | |
| +3,5% | 55,2 % | 1.204 | |
| +3,4% | 54,9 % | 5.460 | |
| +3,2% | 52,6 % | 673 | |
| +3,1% | 59,3 % | 508 | |
| +3,0% | 53,1 % | 1.338 | |
| +2,8% | 52,9 % | 4.206 | |
| +2,6% | 55,2 % | 1.852 | |
| +2,6% | 52,0 % | 2.690 | |
| +2,5% | 58,3 % | 985 | |
| +2,5% | 53,9 % | 3.218 | |
| +2,2% | 50,9 % | 3.763 |
Cu cine este Abaddon mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 57,0 % | 381 | |
| +3,8% | 51,8 % | 764 | |
| +3,3% | 54,3 % | 938 | |
| +3,0% | 55,9 % | 3.298 | |
| +2,9% | 59,3 % | 322 | |
| +2,6% | 51,2 % | 822 | |
| +2,6% | 52,5 % | 4.561 | |
| +2,4% | 49,9 % | 2.856 | |
| +2,4% | 51,3 % | 1.104 | |
| +2,4% | 51,4 % | 811 | |
| +2,3% | 52,7 % | 2.236 | |
| +2,0% | 55,3 % | 2.740 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











