
Abaddon: counteri și build în Dota 2
Abaddon în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Abaddon
Start
- Tango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 32 minGuardian Greaves
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 19 minHoly Locket
Talente
- +65 viteză de atac bonus pentru Curse of Avernus 15 %350 zonă de efect pentru Mist Coil 85 %25
- +80 barieră pentru Aphotic Shield 77 %100 DPS sub formă de ardere pentru Borrowed Time 23 %20
- -10 s de repaus pentru Borrowed Time 0 %+35 daune/vindecare pentru Mist Coil 100 %15
- +30 DPS pentru Curse of Avernus 10 %Aphotic Shield oferă +8 regenerare de viață 90 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Mist Coil
- niv. 9Aphotic Shield
- niv. 15Curse of Avernus
- Poziția 5: Hard Support43 %
- Poziția 3: Off Lane27 %
- Poziția 4: Support22 %
Puternici împotriva lui Abaddon
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 53,8 % | 184 | |
| +4,9% | 53,8 % | 835 | |
| +4,9% | 57,7 % | 1.706 | |
| +4,2% | 52,4 % | 334 | |
| +3,9% | 52,5 % | 1.588 | |
| +3,7% | 51,6 % | 638 | |
| +3,6% | 51,3 % | 456 | |
| +3,4% | 52,1 % | 484 | |
| +3,1% | 49,7 % | 761 | |
| +3,1% | 59,4 % | 170 | |
| +3,1% | 52,9 % | 365 | |
| +3,0% | 50,9 % | 511 |
Abaddon e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 54,2 % | 1.077 | |
| +3,8% | 56,1 % | 2.221 | |
| +3,7% | 54,6 % | 636 | |
| +3,5% | 57,7 % | 995 | |
| +3,4% | 53,4 % | 1.976 | |
| +3,3% | 56,7 % | 734 | |
| +3,0% | 50,2 % | 1.532 | |
| +2,9% | 54,2 % | 550 | |
| +2,9% | 52,0 % | 494 | |
| +2,9% | 52,7 % | 1.808 | |
| +2,8% | 58,7 % | 349 | |
| +2,8% | 57,9 % | 235 |
Cu cine este Abaddon mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 57,2 % | 388 | |
| +4,5% | 65,5 % | 142 | |
| +3,7% | 56,6 % | 1.414 | |
| +3,6% | 54,8 % | 1.093 | |
| +3,6% | 53,4 % | 384 | |
| +3,3% | 55,5 % | 1.356 | |
| +3,2% | 54,3 % | 140 | |
| +3,2% | 53,3 % | 1.991 | |
| +3,1% | 50,7 % | 383 | |
| +3,1% | 51,0 % | 420 | |
| +2,7% | 52,9 % | 529 | |
| +2,5% | 52,5 % | 771 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











