
Abaddon: counteri și build în Dota 2
Abaddon în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Abaddon
Start
- Tango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 32 minGuardian Greaves
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 19 minHoly Locket
Talente
- +65 viteză de atac bonus pentru Curse of Avernus 15 %350 zonă de efect pentru Mist Coil 85 %25
- +80 barieră pentru Aphotic Shield 77 %100 DPS sub formă de ardere pentru Borrowed Time 23 %20
- -10 s de repaus pentru Borrowed Time 0 %+35 daune/vindecare pentru Mist Coil 100 %15
- +30 DPS pentru Curse of Avernus 10 %Aphotic Shield oferă +8 regenerare de viață 90 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Mist Coil
- niv. 9Aphotic Shield
- niv. 15Curse of Avernus
- Poziția 5: Hard Support54 %
- Poziția 3: Off Lane20 %
- Poziția 4: Support18 %
Puternici împotriva lui Abaddon
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 61,6 % | 99 | |
| +5,6% | 55,7 % | 185 | |
| +5,1% | 53,8 % | 186 | |
| +5,0% | 54,2 % | 345 | |
| +4,9% | 55,6 % | 99 | |
| +4,8% | 46,0 % | 302 | |
| +4,8% | 53,2 % | 359 | |
| +4,6% | 57,0 % | 302 | |
| +4,5% | 54,6 % | 130 | |
| +4,5% | 65,4 % | 52 | |
| +4,2% | 56,0 % | 582 | |
| +3,7% | 55,2 % | 183 |
Abaddon e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 60,5 % | 129 | |
| +5,6% | 57,1 % | 482 | |
| +5,4% | 66,7 % | 63 | |
| +4,9% | 58,1 % | 465 | |
| +4,5% | 57,0 % | 235 | |
| +4,3% | 56,8 % | 139 | |
| +3,8% | 65,5 % | 113 | |
| +3,3% | 65,9 % | 126 | |
| +3,0% | 58,2 % | 158 | |
| +2,8% | 52,9 % | 206 | |
| +2,8% | 53,8 % | 483 | |
| +2,8% | 58,8 % | 291 |
Cu cine este Abaddon mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 60,8 % | 130 | |
| +5,2% | 57,3 % | 131 | |
| +5,1% | 64,9 % | 37 | |
| +4,3% | 59,5 % | 116 | |
| +4,2% | 54,1 % | 222 | |
| +4,0% | 60,2 % | 342 | |
| +3,1% | 56,6 % | 525 | |
| +3,1% | 58,3 % | 240 | |
| +2,9% | 60,9 % | 202 | |
| +2,8% | 57,2 % | 138 | |
| +2,8% | 54,6 % | 401 | |
| +2,7% | 54,2 % | 546 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











