
Abaddon: counteri și build în Dota 2
Abaddon în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Abaddon
Start
- Tango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Blood Grenade
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 32 minGuardian Greaves
- 10 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 19 minHoly Locket
Talente
- +65 viteză de atac bonus pentru Curse of Avernus 15 %350 zonă de efect pentru Mist Coil 85 %25
- +80 barieră pentru Aphotic Shield 77 %100 DPS sub formă de ardere pentru Borrowed Time 23 %20
- -10 s de repaus pentru Borrowed Time 0 %+35 daune/vindecare pentru Mist Coil 100 %15
- +30 DPS pentru Curse of Avernus 10 %Aphotic Shield oferă +8 regenerare de viață 90 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Mist Coil
- niv. 9Aphotic Shield
- niv. 15Curse of Avernus
- Poziția 3: Off Lane39 %
- Poziția 4: Support27 %
- Poziția 5: Hard Support25 %
Puternici împotriva lui Abaddon
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 54,7 % | 139 | |
| +4,1% | 53,6 % | 427 | |
| +4,0% | 51,6 % | 31 | |
| +3,6% | 52,9 % | 87 | |
| +3,4% | 53,0 % | 296 | |
| +3,4% | 51,1 % | 141 | |
| +3,3% | 51,9 % | 312 | |
| +3,3% | 50,0 % | 84 | |
| +3,3% | 50,4 % | 238 | |
| +3,2% | 51,6 % | 91 | |
| +3,2% | 49,0 % | 104 | |
| +2,9% | 55,1 % | 156 |
Abaddon e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 57,0 % | 121 | |
| +4,0% | 57,4 % | 54 | |
| +3,9% | 67,3 % | 49 | |
| +3,4% | 54,5 % | 88 | |
| +3,3% | 53,5 % | 600 | |
| +3,1% | 58,8 % | 497 | |
| +3,0% | 55,2 % | 232 | |
| +2,7% | 61,9 % | 84 | |
| +2,7% | 59,0 % | 188 | |
| +2,7% | 52,2 % | 69 | |
| +2,7% | 53,5 % | 806 | |
| +2,6% | 53,9 % | 317 |
Cu cine este Abaddon mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 56,2 % | 267 | |
| +4,2% | 58,1 % | 327 | |
| +3,8% | 59,0 % | 539 | |
| +3,7% | 55,2 % | 67 | |
| +3,4% | 59,1 % | 88 | |
| +3,0% | 52,2 % | 67 | |
| +3,0% | 45,8 % | 48 | |
| +2,7% | 53,3 % | 30 | |
| +2,5% | 52,2 % | 456 | |
| +2,3% | 58,2 % | 158 | |
| +2,2% | 50,0 % | 52 | |
| +2,1% | 59,1 % | 110 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











