
Rubick: counteri și build în Dota 2
Rubick în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Rubick
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 11 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 9 minInfused Raindrops
- 21 minBlink Dagger
- 22 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
- 25 minForce Staff
- 29 minEul's Scepter of Divinity
- 31 minAghanim's Shard
- 34 minAghanim's Scepter
Talente
- 1.5x bonusuri pentru Curiosity 0 %+40% amplificare pentru vrăjile furate 100 %25
- +12% reducere a daunelor pentru Fade Bolt 0 %Telekinesis cauzează 300 daune la aterizare 100 %20
- -40% cost de mana pentru vrăjile furate 64 %-4 s de repaus pentru Fade Bolt 36 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Fade Bolt
- niv. 10Arcane Supremacy
- niv. 15Telekinesis
- Poziția 4: Support50 %
- Poziția 5: Hard Support31 %
- Poziția 2: Mid Lane17 %
Puternici împotriva lui Rubick
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,0% | 48,8 % | 697 | |
| +2,0% | 52,7 % | 7.710 | |
| +1,8% | 52,0 % | 13.913 | |
| +1,7% | 51,7 % | 9.134 | |
| +1,6% | 52,9 % | 9.239 | |
| +1,6% | 45,4 % | 20.027 | |
| +1,6% | 53,3 % | 5.308 | |
| +1,5% | 51,3 % | 16.792 | |
| +1,5% | 53,8 % | 19.319 | |
| +1,5% | 48,3 % | 10.756 | |
| +1,4% | 54,7 % | 33.959 | |
| +1,4% | 50,8 % | 14.391 |
Rubick e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,9% | 58,6 % | 13.803 | |
| +4,2% | 52,0 % | 7.450 | |
| +3,9% | 57,8 % | 3.589 | |
| +2,7% | 54,8 % | 10.310 | |
| +2,6% | 53,6 % | 18.756 | |
| +2,5% | 50,4 % | 33.812 | |
| +2,5% | 56,2 % | 4.901 | |
| +2,4% | 53,4 % | 8.263 | |
| +2,0% | 52,5 % | 12.690 | |
| +1,9% | 52,6 % | 62.903 | |
| +1,7% | 54,9 % | 9.281 | |
| +1,6% | 52,7 % | 15.307 |
Cu cine este Rubick mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,2% | 51,2 % | 2.464 | |
| +2,2% | 52,9 % | 3.760 | |
| +1,8% | 57,2 % | 2.692 | |
| +1,6% | 49,1 % | 8.802 | |
| +1,5% | 55,7 % | 2.519 | |
| +1,3% | 53,0 % | 5.029 | |
| +1,3% | 46,5 % | 3.382 | |
| +1,2% | 49,1 % | 2.770 | |
| +1,2% | 49,6 % | 2.276 | |
| +1,1% | 53,4 % | 9.415 | |
| +1,1% | 53,7 % | 27.623 | |
| +1,1% | 48,9 % | 7.045 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











